کد خبر: 1248 A

سفیر ایران در سازمان ملل:

ایران قصدی برای حمله علیه سایر ملتها ندارد اما براساس حق ذاتی خود در چارچوب ماده 51 منشور ملل متحد، ایران در دفاع از خود و در پاسخ به هرگونه حمله علیه ملت ایران تردید نخواهد کرد و اقدامات دفاعی مناسب را برای حفاظت از خود اتخاذ خواهد کرد.

اسحاق آل حبیب، سفیر و معاون نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت این سازمان، تهدیدات مقامات رژیم صهیونیستی علیه کشورمان را محکوم کرد و آن را نقض فاحش اصول بنیادی منشور ملل متحد و قوانین بین‌المللی دانست.

به گزارش ایلنا، سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در نامه خود که رونوشت آن برای بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز ارسال شده است، توجه مقامات ارشد سازمان ملل متحد را به مطالب رسانه‌های رژیم صهیونیستی که حاکی از قصد نخست وزیر و وزیر دفاع این رژیم برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران است، جلب کرد.

وی تاکید کرد: مقامات رژیم صهیونیستی بر اساس فرضیات اشتباه و غلط در مورد برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران، تهدید به استفاده از زور علیه جمهوری اسلامی ایران کرده و به طور غیر قابل توجیهی حمله به تاسیسات هسته‌یی کشورمان را فوری می‌دانند.

آل حبیب تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران یک بار دیگر اظهارات تحریک آمیز، غیر مسوولانه و غیر قابل توجیه نخست وزیر، وزیر دفاع و دیگر مقامات رژیم اسرائیل را که همواره ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کنند، محکوم کرده و نگرانی عمیق خود را نسبت به اینگونه اظهارات ابراز می‌دارد.

وی افزود: این قبیل اظهارات نقض فاحش اصول بنیادی منشور ملل متحد و قوانین بین المللی بوده و علیه تلاش‌های جهانی برای تقویت صلح و امنیت بین‌المللی است.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان تصریح کرد: مضحک آن است که هیچ واکنشی از سوی رهبران کشورهای غربی و یا نهادهای مرتبط با سازمان ملل متحد از جمله شورای امنیت در قبال اظهارات فتنه انگیزانه و ادعاهای بی اساس علیه برنامه صلح آمیز هسته‌یی ایران صورت نمی‌گیرد و به جای آن برخی کشورها از هر مناسبتی برای همراهی با اینگونه اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی استفاده می کنند.

آل حبیب سابقه رژیم صهیونیستی در جنایت و بیرحمی علیه بشریت و توسعه غیر قانونی و مخفیانه سلاح‌های هسته‌یی را منحصر به فرد خواند و افزود: این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران نقش برجسته‌ای در رد هرگونه سلاح کشتار جمعی و به ویژه سلاح‌های هسته‌یی داشته و به عنوان یک دولت عضو ان پی تی در بسیاری از مناسبت‌ها اعلام کرده که سلاح‌های هسته‌یی کشنده و غیر انسانی است و جائی در دکترین دفاعی کشورمان ندارد.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قصدی برای حمله علیه سایر ملتها ندارد اما براساس حق ذاتی خود در چارچوب ماده 51 منشور ملل متحد، ایران در دفاع از خود و در پاسخ به هرگونه حمله علیه ملت ایران تردید نخواهد کرد و اقدامات دفاعی مناسب را برای حفاظت از خود اتخاذ خواهد کرد.

آل حبیب در پایان درخواست کرد تا این نامه به عنوان سند شورای امنیت سازمان ملل ثبت و منتشر شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر