کد خبر: 1254 A

صالحی خبر داد؛

وزیر امور خارجه از رایزنی برای بالا بردن سطح هیات روسی شرکت کننده در اجلاس خبر داد.

وزیر امور خارجه کشورمان از حضور قطعی روسای‌ جمهوری مصر و کره‌شمالی و دبیرکل سازمان ملل متحد در اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها خبر داد و گفت که قائم‌مقام وزیر امور خارجه عربستان به عنوان نماینده ویژه پادشاه این کشور در این اجلاس شرکت می‌کند.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر صالحی اعلام کرد: عبدالعزیز بن عبدالله، پسر پادشاه عربستان است و از آنجا که وزیر امور خارجه این کشور در بیمارستان بستری است، قائم مقام وی (عبدالعزیز بن عبدالله) برای شرکت در اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها به تهران می‌آید.

صالحی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا از روسیه و ترکیه نیز نمایندگانی در اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها حضور خواهند یافت یا خیر، گفت: نماینده‌ای از روسیه در این نشست حضور پیدا می‌کند اما در حال رایزنی هستیم تا سطح هیات روسی شرکت‌کننده در این اجلاس را بالا‌تر ببریم.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه تصریح کرد: اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها در تهران با عنوان «صلح جهانی با مشارکت عمومی» برگزاری می‌شود و مقام معظم رهبری در افتتاحیه آن حضور خواهند داشت. در مراسم ویژه افتتاحیه، سرودی اجرا خواهد شد. همچنین در محوطه محل برگزاری اجلاس نمایشگاهی از دستاوردهای ایران برگزار می‌شود. در پایان اجلاس نیز سران کشور‌ها از مراکز صنعتی، اقتصادی و فرهنگی کشورمان بازدید خواهند کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر