کد خبر: 12728 A

در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی؛

این تحریم‌ها به طور مشخص سیستم بانکی، بخش تجاری و واردات گاز ایران را هدف قرار می‌دهد. همچنین دارایی‌های افراد و شرکت‌های بیشتری که به ویژه در بخش صنعت نفت و گاز فعال هستند، مسدود شده و برای آنها محدودیت سفر اعمال می‌شود.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی خود، طی نشستی در لوگزامبورگ اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب كردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تحریم‌ها به طور مشخص سیستم بانکی، بخش تجاری و واردات گاز ایران را هدف قرار می‌دهد.

مقام‌های دیپلماتیك اعلام كرده‌اند كه یكی از اعضای كابینه ایران نیز در فهرست این تحریم قرار دارد، اما نام وی هنوز اعلام نشده است.

اتحادیه اروپا اعلام كرده است كه در چارچوب تحریم‌های جدید، محدودیت‌های قبلی علیه بانک مرکزی ایران تشدید شده و کالاهای بیشتری از جمله گرافیت، فلزات، نرم‌افزارهای مربوط به فرآیندهای صنعتی و نفتکش‌ها مشمول تحریم خواهند شد.

در بیانیه‌ای كه توسط اتحادیه اروپا صادر شد، آمده است که دارایی‌های افراد و شرکت‌های بیشتری که به ویژه در بخش صنعت نفت و گاز فعال هستند، مسدود شده و برای آنها محدودیت سفر اعمال می‌شود.

این تحریم‌ها در حالی تصویب می‌شود كه مقام‌های ایران بارها بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود تاكید كرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر