کد خبر: 2041 A

جلیلی در دیدار علی حیدر:

جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت و گوی ملی و راه حل سوری برای مسأله سوریه اصرار داشته و پروژه آشتی ملی را چشم انداز حل و فصل چالش های موجود می داند.

وزیر آشتی ملی سوریه با بیان اینکه مناسبات ایران و سوریه عمیق و بی نظیر است تصریح کرد: همه مردم سوریه از طوایف مختلف خواهان تعیین سرنوشت خود در چارچوب راهکارهای دموکراتیک و بدون دخالت خارجی هستند و بدین منظور سوریه آماده هرگونه گفتگو با تاکید بر حفظ استقلال و کنار گذاشتن خشونت هاست.
به گزارش ایلنا، علی حیدر وزیر آشتی ملی سوریه عصر یکشنبه با سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورایعالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار با اشاره به لزوم توجه به رهیافت و راه حل سیاسی برای حل مسئله سوریه اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت و گوی ملی و راه حل سوری برای مسأله سوریه اصرار داشته و پروژه آشتی ملی را چشم انداز حل و فصل چالش های موجود می داند.

جلیلی با تاکید بر لزوم پایان یافتن خشونت ها و جمع آوری سلاح و خودداری کشورها از حمایت از عناصر مسلح، استفاده از ابتکارات جدید و مشارکت طیف های مختلف مردم در گفتگوهای ملی سوریه را ضروری دانست.

وزیر آشتی ملی سوریه نیز با بیان اینکه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوریه عمیق و بی نظیر است تصریح کرد همه مردم سوریه از طوایف مختلف خواهان تعیین سرنوشت خود در چارچوب راهکارهای دموکراتیک و بدون دخالت خارجی هستند و بدین منظور سوریه آماده هرگونه گفتگو با تاکید بر حفظ استقلال و کنار گذاشتن خشونت هاست.

وی افزود؛ سوریه در نهایت این شرایط را در چارچوب منافع مردم این کشور پشت سر خواهد گذاشت و همچنان در محور مقاومت باقی خواهند ماند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر