کد خبر: 20490 A

معاون امور بین‌المللی وزارت امورخارجه:

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار و نیز در ظرفیت ریاست جنبش عدم تعهد رویکرد فعالانه خود را در امور منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت تامین صلح عادلانه و امنیت پایدار بین‌المللی دنبال می‌کند.

ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در سفر به تهران با آخوندزاده، معاون امورحقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه کشورمان دیدار و تبادل نظر نمود.

به گزارش ایلنا‏، معاون وزیرخارجه کشورمان در این دیدار ضمن اشاره به روابط راهبردی دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور تاثیرگذار و نیز در ظرفیت ریاست جنبش عدم تعهد رویکرد فعالانه خود را در امور منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت تامین صلح عادلانه و امنیت پایدار بین‌المللی دنبال می‌کند و در این چارچوب، بر رایزنی و همکاری نزدیک با روسیه به عنوان یک کشور مهم تاکید دارد.

در این دیدار، طرف روسی با اشاره به نقش فعال جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای و بین المللی و نیز با توجه به ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد، بر ضرورت تداوم و تقویت روابط و همکاری‌های ایران و روسیه تاکید نمود.

همچنین طرفین در خصوص روابط دوجانبه، گفت‌وگوهای ایران و گروه 1+5 چشم انداز کنفرانس 2012 هلسینکی در مورد ایجاد خاورمیانه عاری از سلاح‌های هسته‌یی و همچنین موضوع سوریه به تبادل نظر و گفت‌وگو پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر