کد خبر: 20535 A

مهمان‌پرست:

مشکلات بحرین به راه حل سیاسی براساس گفت‌وگوی عادلانه و با حضور طیف‌های مختلف مردم بحرین نیاز دارد و اجرای اصلاحات واقعی و استمرار آن براساس مطالبات مردمی و انجام اقدامات اعتمادساز می‌تواند فضای لازم برای گفت‌وگو و حل مشکل را فراهم نماید.

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در خصوص تحولات بحرین اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران بر این موضع تاکید دارد که اقدامات خشونت‌آمیز و انفجارهای اخیر، حضور نیروهای نظامی خارجی، سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز و امنیتی کردن فضای حاکم در بحرین نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه وضع را پیچیده‌تر خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، مهمان‌پرست افزود: ما تاکنون شاهد تاکید مردم و گروه‌های مختلف بحرینی بر اتخاذ و استمرار شیوه مسالمت‌آمیز در مطالبات‌شان هستیم و سند منتشره از سوی گروه های مختلف بحرینی در زمینه مخالفت با خشونت هم نشان دیگری در همین راستا بوده و ما از آن استقبال می‌کنیم.

سخنگوی وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: مشکلات بحرین به راه حل سیاسی براساس گفت‌وگوی عادلانه و با حضور طیف‌های مختلف مردم بحرین نیاز دارد و اجرای اصلاحات واقعی و استمرار آن براساس مطالبات مردمی و انجام اقدامات اعتمادساز می‌تواند فضای لازم برای گفت‌وگو و حل مشکل را فراهم نماید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر