کد خبر: 22663 A

دیپلمات ارشد روس:

معاون وزیر خارجه روسیه با تاكید بر این‌كه تهدید ایران بر مذاكرات هسته‌ای این كشور تاثیر منفی خواهد داشت، گفت كه پیشنهاد روسیه برای حل گام به گام اختلاف‌ها بر سر برنامه هسته‌‌ای ایران مورد پذیرش قرار گرفته است.

یكی از دیپلمات‌های ارشد روس تاكید كرد كه تهدید ایران دستیابی به نتیجه مثبت در مذاکرات هسته‌ای این كشور را دشوارتر می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو صدای روسیه، «سرگئی ریابكوف» معاون وزیر خارجه روسیه با تاكید بر این‌كه تهدید ایران بر مذاكرات هسته‌ای این كشور تاثیر منفی خواهد داشت، گفت كه پیشنهاد روسیه برای حل گام به گام اختلاف‌ها بر سر برنامه هسته‌‌ای ایران مورد پذیرش قرار گرفته است.

وی تاکید كرد كه هرگونه تهدیدی، پیامدهایی دارد كه جبران آنها در آینده دشوار خواهد بود.

به گزارش نووستی، ریابكوف گفت كه روسیه معتقد است که هم گروه 1+5 و هم مقام‌های ایران درک می‌کنند که راهی غیر از مذاکرات میان دو طرف وجود ندارد.

ریابکوف در پایان نشست مدیران سیاسی گروه 1+5 گفت: «راهی غیر از این وجود ندارد. این‌كه نمایندگان 1+5 نیز به این درك رسیده‌اند، نكته مثبتی است و می‌دانیم كه این درك از جانب طرف ایرانی نیز به طور كامل وجود دارد.»

بنا بر این گزارش، نمایندگان كشورهای عضو گروه 1+5 روز گذشته طی نشستی در بروكسل درباره برنامه هسته‌ای ایران رایزنی كرده و خواستار از سر گیری گفت‌وگوها با این كشور در سریع‌ترین زمان ممكن شدند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر