کد خبر: 2397 A

در این دیدار رهبران اردن و عربستان مسائل مهمی نظیر بحران سوریه و اوضاع عراق و یمن را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

«ملك عبدالله بن عبدالعزیز»پادشاه عربستان سفر خود به كشورهای اردن،مراكش، آمریكا و پس از آن به مصر را از امروز آغاز می كند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه القدس العربی،یك منبع آگاه در «ریاض» گفت كه ملك عبدالله بن عبدالعزیز طی دیداری رسمی و چند ساعته با «ملك عبدالله دوم»پادشاه اردن دیدار می كند.

این منبع افزود كه در این دیدار رهبران اردن و عربستان مسائل مهمی نظیر بحران سوریه و اوضاع عراق و یمن را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

منبع عربستانی تصریح كرد كه از جمله مسائل دیگری كه توسط ملك عبدالله بن عبدالعزیز و ملك عبدالله دوم مورد بررسی قرار می گیرد پرونده هسته ای ایران است.

این منبع كه نخواست نامش فاش شود در ادامه گفت كه پادشاه عربستان پس از دیدار از اردن به مراكش می رود و چند روزی را در این كشور سپری می كند.

وی همچنین گفت كه ملك عبدالله بن عبدالعزیز 88 ساله پس از سفر به مراكش برای انجام آزمایش های پزشكی به آمریكا می رود.

از سوی دیگر منبع عربستانی فاش نكرد كه پادشاه عربستان در سفر خود به آمریكا با «باراك اوباما»رئیس جمهوری آمریكا دیدار می كند یا خیر.

منبع عربستانی علاوه بر آن گفت كه پادشاه این كشور در پایان سفر و در بازگشت از آمریكا به مصر سفر می كند.این سفر نخستین سفر ملك عبدالله بن عبدالعزیز به مصر پس از انتخاب«محمد مرسی»به عنوان رئیس جمهوری جدید این كشور به شمار می رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر