کد خبر: 2400 A

نقوی حسینی به ایلنا خبرداد:

همه ربوده شدگان ایرانی در لیبی سالم هستند/رئیس مجلس سوریه بیان کرده که ۴۸ زائر گروگان گرفته شده در سوریه بزودی آزاد خواهند شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت: حال همه زائران ایرانی در سوریه مساعد است و هیچ یک از آنان بدست معترضان سوری به قتل نرسیده‌اند.

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب که رئیس مجلس لیبی زمان دقیقی را برای آزادی ایرانیان ربوده شده در لیبی مشخص نکرده است گفت: در گفتگوی رئیس مجلس لیبی با لاریجانی از سالم بودن ۷ كارمند هلال احمر ایرانی ربوده شده در لیبی خبر داده است. 

وی افزود: براساس خبر رئیس مجلس لیبی همه ربوده شدگان ایرانی در لیبی سالم هستند. 

نقوی بیان کرد: در راستای آزادی ربوده شدگان ایرانی درلیبی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و وزارت خارجه مذاکراتی را با گروه‌های مختلف در راستای آزادی اتباع ایرانی انجام داده‌اند. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس یاد اور شد: هنوز از مخفیگاه این ۷ كارمند هلال احمر ایرانی ربوده شده در لیبی اطلاعی نداریم. 

نقوی حسینی در ادامه بیان کرد: رئیس کمیسیون امنیت ملی در سفر به سوریه دردیدار همتای خود در راستای آزادی ۴۸ زائر گروگان گرفته شده در سوریه نیز مذاکراتی انجام داده که رئیس مجلس سوریه بیان کرده که ۴۸ زائر گروگان گرفته شده در سوریه نیز بزودی آزاد خواهند شد. 

وی گفت: در راستای آزادی ۴۸ زائر ایرانی در سوریه نیز با بسیاری از گروه‌های نزدیک با معترضان سوری مذاکراتی از سوی مقامات ایرانی انجام شده است. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: زمان آزادی زائران ایرانی هنوز مشخص نشده است. 
نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: حال همه زائران ایرانی در سوریه مساعد است و هیچ یک از آنان بدست معترضان سوری به قتل نرسیده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: معترضان به دلیل اینکه بخواهند جو را علیه ایران نا‌آرام متشنج  نشان دهند خبر کشه شدن سه زائر ایرانی را منتشر کرده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر