کد خبر: 42635 A

نماینده دبیرکل سازمان ملل از اقدام جمهوری اسلامی ایران در تأمین کمک‌های انسان‌دوستانه به آوارگان سوری و فلسطینی در لبنان، تقدیر کرد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل از اقدام جمهوری اسلامی ایران در تأمین کمک‌های انسان‌دوستانه به آوارگان سوری و فلسطینی در لبنان، تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا، دِرِک پلامبلی هماهنگ کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان ظهر روز جمعه 13/11/91 با غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در محل سفارت دیدار و در خصوص آخرین تحولات لبنان و منطقه با وی گفت‌وگو کرد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل با تشکر از اقدام جمهوری اسلامی ایران در تأمین کمک‌های انسان‌دوستانه به آوارگان سوری و فلسطینی در لبنان، همکاری طرفین در این خصوص را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.

پلامبلی همچنین ضمن اشاره به اهمیت حفظ ثبات و استقرار در لبنان، ضرورت تلاش همه‌جانبه برای جلوگیری از گسترش دامنه بحران سوریه بر لبنان و منطقه و لزوم تسریع در چاره‌جویی برای خروج از این بحران را مورد تأکید قرار داد.

غضنفر رکن‌آبادی نیز با اشاره به اینکه وضعیت آوارگان سوری نیازمند اقدامات سریع و عملی می‌باشد، تصریح کرد کمک‌های اعطائی ایران برای همه آوارگان در کلیه مناطق لبنان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین افزود سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از ثبات، وحدت ملی و انسجام داخلی در لبنان است.

شایان ذکر است سفارت جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی دولت لبنان و هیأت عالی امدادرسانی،‌ عملیات توزیع 30 هزار بسته تدارکاتی جهت توزیع میان آوارگان سوری و فلسطینی در لبنان را آغاز کرده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر