کد خبر: 42636 A

سمینار منطقه ای سفرای جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیا و اقیانوسیه جمعه شب با سخنرانی افتتاحیه علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در تهران آغاز بکار کرد.

سمینار منطقه ای سفرای جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیا و اقیانوسیه جمعه شب با سخنرانی افتتاحیه علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در تهران آغاز بکار کرد.
به گزارش ایلنا، در این نشست که معاونین و مدیران ارشد وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند، صالحی برگزاری این سمینار در ایام دهه مبارکه فجر را امری فرخنده و مغتنم خواند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در پی مبارزات و ایستادگی ملت بزرگ ایران تحت رهبری داهیانه امام راحل، افزود: خوشبختانه در 34 سال گذشته سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس عزت، مصلحت و حکمت به پیش رفته و ضروری است با توجه به تحولات سیال جهانی و منطقه ای، نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با هوشمندی، ابتکار و نوآوری در عین حفظ اصول، امنیت و حاکمیت ملی، بیش از گذشته در جهت تنظیم روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران با کشورها در چارچوب تحقق آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد سفرای جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیا و اقیانوسیه در طول سمینار 3 روزه در تهران با ارائه بحثها و رایزنیهای کارشناسی، راهکارها و دیدگاههای نو و موثری را در جهت توسعه و تقویت روابط همه جانبه جمهوری اسلامی ایران با کشورها طراحی نمایند.

اضافه می شود در طول جلسات و کمیته های کارشناسی و تخصصی سمینار منطقه آسیا و اقیانوسیه طی روزهای شنبه و یکشنبه، اخرین وضعیت روابط و همکاریهای دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای این منطقه و نیز آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی مورد بررسی قرار گرفته و چشم انداز مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آتی کشورمان در حوزه سیاست خارجی ترسیم خواهد شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر