کد خبر: 42686 A

صالحی:

نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در عین حفظ اصول، امنیت و حاکمیت ملی، بیش از گذشته در جهت تنظیم روابط سیاسی ایران با کشورها در چارچوب تحقق آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت نمایند.

سمینار منطقه‌ای سفرای جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیا و اقیانوسیه جمعه شب با سخنرانی افتتاحیه وزیر امور خارجه کشورمان در تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا، در این نشست که معاونین و مدیران ارشد وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند، علی‌اکبر صالحی برگزاری این سمینار در ایام دهه مبارکه فجر را امری فرخنده و مغتنم خواند.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در پی مبارزات و ایستادگی ملت بزرگ ایران تحت رهبری داهیانه امام راحل، افزود: خوشبختانه در 34 سال گذشته سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس عزت، مصلحت و حکمت به پیش رفته و ضروری است با توجه به تحولات سیال جهانی و منطقه‌ای، نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با هوشمندی، ابتکار و نوآوری در عین حفظ اصول، امنیت و حاکمیت ملی، بیش از گذشته در جهت تنظیم روابط سیاسی جمهوری اسلامی ایران با کشورها در چارچوب تحقق آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد که سفرای جمهوری اسلامی ایران در منطقه آسیا و اقیانوسیه در طول سمینار 3 روزه در تهران با ارائه بحث‌ها و رایزنی‌های کارشناسی، راهکارها و دیدگاه‌های نو و موثری را در جهت توسعه و تقویت روابط همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران با کشورها طراحی کنند.

در طول جلسات و کمیته‌های کارشناسی و تخصصی سمینار منطقه آسیا و اقیانوسیه طی روزهای شنبه و یکشنبه، آخرین وضعیت روابط و همکاری‌های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای این منطقه و نیز آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفته و چشم‌انداز مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آتی کشورمان در حوزه سیاست خارجی ترسیم خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر