کد خبر: 42693 A

حدادعادل خواستار شد؛

سابقه غنی تمدنی دو ملت ایران و ژاپن و رویکرد دو کشور برای تحکیم آرامش و ثبات در قاره آسیا، بستر مناسبی برای تحکیم همکاری‌های فی‌مابین به شمار می‌رود.

کوهی هانددا، سفیر جدید ژاپن در تهران با غلامعلی حداد عادل، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، حداد عادل در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دوستانه دو کشور گفت: سابقه غنی تمدنی دو ملت ایران و ژاپن و رویکرد دو کشور برای تحکیم آرامش و ثبات در قاره آسیا، بستر مناسبی برای تحکیم همکاری‌های فی‌مابین به شمار می‌رود.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در ادامه با اشاره به جایگاه مثبت ژاپن نزد افکار عمومی کشورمان زمینه‌های همکاری میان دو کشور در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی را یادآور شد و بر توسعه روابط و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون در مناسبات دوستانه دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش موثر همکاری‌های پارلمانی در شناخت و درک متقابل از مواضع و دیدگاه‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف، بر لزوم گسترش مناسبات دوستانه به ویژه در جهت گسترش مراودات پارلمانی تاکید کرد.

کوهی هانددا، سفیر جدید ژاپن نیز در همین دیدار با اشاره به مناسبات دیرینه تاریخی و فرهنگی دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در تامین صلح و ثبات در منطقه دارد و ژاپن علاقه‌مند است روابط دو کشور بیش از پیش توسعه و گسترش یابد.

وی همچنین بر اهمیت گسترش روابط میان مجالس دو کشور در زمینه‌های گوناگون تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر