کد خبر: 42741 A

رکن آبادی مطرح کرد:

تمامی تلاش خود را به کار بسته ایم تا مانع تأثیر منفی بحران سوریه بر لبنان شویم.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در مواجهه با رژیم صهیونیستی تأکید کرد و اظهار داشت: ما تمامی تلاش خود را به کار بسته ایم تا مانع تأثیر منفی بحران سوریه بر لبنان شویم.

به گزارش ایلنا، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با اسعد حردان نماینده مجلس و رئیس حزب سوری قومی اجتماعی لبنان ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و لبنان گفتگو کرد.

اسعد حردان در این ملاقات که جمعی از اعضای شورای مرکزی حزب از جمله علی قانصوه وزیر مشاور در دولت لبنان نیز حضور داشتند، ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تقدیر از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از سوریه، لبنان و فلسطین در مواجهه با رژیم غاصب صهیونیستی اظهار داشت: ملت شریف و عزیز ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با سردادن شعار مبارزه با ظلم و ستم، قاطعانه در کنار ملت مظلوم فلسطین ایستاده و با حمایت از سوریه و لبنان به تقویت جبهه مبارزه علیه رژیم صهیونیستی پرداخته است.

رئیس حزب سوری قومی اجتماعی با اشاره به تحولات سوریه اظهار داشت: بدون شک حمایت قاطعانه جمهوری اسلامی ایران از سوریه و ایستادگی شجاعانه دکتر بشار اسد و ملت سوریه در برابر توطئه‌ای که با طراحی رژیم صهیونیستی در آن کشور شعله ور شده، باعث شکست و ناامیدی دشمنان شد و از این رو شاهد بودیم رژیم صهیونیستی نقاب از چهره خود برداشته و به صورت مستقیم، مرکز علمی و مطالعاتی در داخل خاک سوریه را بمباران کرد.

وی ضمن محکوم نمودن این تهاجم وقیحانه، از جامعه جهانی، نهادهای بین‌المللی و خصوصا شورای امنیت سازمان ملل خواست تا این اقدام را محکوم کنند و اظهار داشت: با مقاومت و ایستادگی سوریه تمامی این توطئه‌ها با شکست مواجه خواهد شد.

نماینده مجلس لبنان با تشکر از حمایت‌های کشورمان از لبنان در راستای تقویت وحدت در مواجهه با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بارها آمادگی خود را جهت کمک به لبنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و نظامی اعلام داشته و همواره در کنار لبنان و ملت فلسطین قرار داشته است.

غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز ضمن محکوم کردن حمله اخیر رژیم صهیونیستی به مرکز علمی و مطالعاتی در داخل خاک سوریه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شروع بحران در سوریه ضمن حمایت از مطالبات مردمی، بر وجود توطئه‌ای در این خصوص هشدار داد و تأکید کرد که رژیم غاصب صهیونیستی چشم طمع به تحولات سوریه دوخته و هدف اصلی آنان تضعیف محور مقاومت است. حمله اخیر رژیم صهیونیستی این هدف پنهان آنان را آشکار ساخت و در عین حال نشان داد که این رژیم در رسیدن به اهداف مورد نظر خود شکست خورده و در نتیجه خود مستقیما وارد عمل شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در مواجهه با رژیم صهیونیستی تأکید کرد و اظهار داشت: ما تمامی تلاش خود را به کار بسته ایم تا مانع تأثیر منفی بحران سوریه بر لبنان شویم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر