کد خبر: 43097 A

جلیلی در دمشق:

کشورهایی که داعیه جانبداری از حقوق مردم سوریه را دارند با از بین بردن زیرساخت های سوریه بیشترین فشارهای اقتصادی و معیشتی را به مردم این کشور تحمیل می کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تجاوز اسرائیل به مرکز تحقیقات ارتش در سوریه افزود: جهان اسلام اجازه تعرض دشمنان، خصوصاً رژیم صهیونیستی را به سوریه نخواهد داد.

به گزارش ایلنا، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیروز در اولین روز از سفر به سوریه ضمن دیدار با نخست وزیر این کشور و بررسی راهکارهای کمک به حل مشکلات معیشتی و بهداشتی مرد سوریه اظهار داشت: کشورهایی که داعیه جانبداری از حقوق مردم سوریه را دارند با از بین بردن زیرساخت های سوریه بیشترین فشارهای اقتصادی و معیشتی را به مردم این کشور تحمیل می کنند.

وی هم چنین با اشاره به تجاوز اسرائیل به مرکز تحقیقات ارتش در این کشور افزود: جهان اسلام اجازه تعرض دشمنان، خصوصاً رژیم صهیونیستی را به سوریه نخواهد داد.

جلیلی در دیدار با علی حیدر وزیر آشتی ملی سوریه ضمن بررسی راهکارهای تقویت گفتگوهای ملی در این کشور از پیشرفت روند سیاسی در بین گروه های سیاسی و نظام سوریه ابراز خرسندی نمود و افزود: تلاش های خرابکارانه و تروریستی در سوریه به نتیجه نخواهد رسید و تاکید کرد: تنها راه بازگشت امنیت به این کشور پایبندی همه گروه ها به رویکرد سیاسی است.

وی همچنین در دیدار با نمایندگان گروه های فلسطینی ضمن بررسی راهکارهای تقویت مقاومت در خصوص همگرایی و همفکری جریان های فلسطینی تاکید کرد: نباید وحدت فلسطین در هیچ شرایطی آسیب ببیند و این وحدت باید در مسیر تقویت مقاومت به کار گرفته شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر