کد خبر: 431 A

مهمانپرست اعلام کرد؛

با برخی مقامات میانمار و از جمله قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور مذاکراتی در خصوص نحوه کمک رسانی به مسلمانان این کشور به عمل آمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: با برخی مقامات میانمار و از جمله قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور مذاکراتی در خصوص نحوه کمک رسانی به مسلمانان این کشور به عمل آمده است.

به گزارش ایلنا، رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت مسلمانان زجر کشیده میانمار و اقدامات انجام شده کشورمان در این خصوص اظهار داشت: به دنبال حوادث خشونت‌آمیز اخیر علیه مسلمانان روهینگا در می‌انمار سفیر جمهوری اسلامی ایران در تایلند به این کشور سفر کرده و با برخی مقامات میانمار و از جمله قائم مقام وزیر امور خارجه این کشور مذاکراتی در خصوص نحوه کمک رسانی به مسلمانان این کشور به عمل آورده است.

وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر گردید در جهت ارتقاء وضعیت معیشتی مسلمانان و ارسال کمک‌های انسان دوستانه محموله‌های کمک رسانی توسط هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در اسرع وقت به آن کشور ارسال و با نظارت سفارت کشورمان در تایلند در میان مسلمانان مصیبت زده میانماری توزیع گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر