کد خبر: 47160 A

خزاعی در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت؛

این ادعاها بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی صورت گرفته است/کشتی توقیف شده در آبهای یمن متعلق به جمهوری اسلامی ایران نبوده،در یک کشور اروپائی ثبت شده و تحت پرچم کشور پاناما فعالیت می کرده است،ضمن اینکه هیچ یک از کارکنان کشتی نیزتبعه ایران نبوده‌اند.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک تاکید کرد: اتهامات علیه جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارسال سلاح به یمن و سومالی جعلی و بی اساس بوده و با انگیزه های سیاسی - تبلیغاتی منتشر شده است.
به گزارش ایلنا، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک با ارسال دو نامه جداگانه به رئیس شورای امنیت این سازمان،اتهامات بی اساس علیه کشورمان در خصوص ارسال سلاح به یمن و سومالی را رد و تاکید کرد: این ادعاها بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی صورت گرفته است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه مربوط به ادعای تعلق محموله یکی کشتی توقیفی در آبهای یمن به کشورمان، آورده است: تحقیقات اولیه نشان می دهد کشتی توقیف شده در آبهای یمن متعلق به جمهوری اسلامی ایران نبوده،در یک کشور اروپائی ثبت شده و تحت پرچم کشور پاناما فعالیت می کرده است،ضمن اینکه هیچ یک از کارکنان کشتی نیزتبعه ایران نبوده اند.

محمد خزاعی با اشاره به اتهامات مشابه علیه کشورمان در سالهای قبل که برخی از آنها بعدا توسط مقامات یمنی رد شده است، افزود: در مورد اخیر هیچ گونه سند و مدرکی در خصوص اتهامات وارده ارائه نگردیده است.

سفیر و نماینده کشورمان خاطر نشان ساخت:جمهوری اسلامی ایران ادعاهای مربوط به تعلق این کشتی به ایران و یا ارسال سلاح به یمن از مبداء ایران را جعلی و بی اساس قلمداد نموده و قاطعانه آن را رد می کند.

وی تاکید کرد: انتظار می رود شورای امنیت سازمان ملل این ادعای دارای انگیزه های سیاسی را بررسی نماید و جمهوری اسلامی ایران نیز آماده کمک در این رابطه است.

محمد خزاعی در نامه دیگری ادعاهای بی اساس ارسال سلاح از سوی ایران جهت برخی گروههای افراطی در سومالی را تکذیب نمود و تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران قاطعانه این ادعا را رد نموده و آن را فاقد هرگونه اعتبار می داند.وی افزود: متاسفانه این ادعا بطور غیر مسئولانه وبدون اینکه نظر ایران در این رابطه گرفته شود، از سوی مجموعه ای منتسب به شورای امنیت مطرح و پس از آن محتوای این گزارش با انگیزه های تبلیغاتی در برخی رسانه ها درز داده شد.

سفیر و نماینده دام کشورمان با ابراز تاسف از انجام این اقدامات به نام سازمان ملل تاکید کرد انتظار می رود شورای امنیت اقدامات ضروری را در جهت تصحیح و جبران این حرکت ناعادلانه انجام دهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر