کد خبر: 49377 A

بروجردی در دیدار با لویچف تاکید کرد؛

معاون دومای دولتی روسیه ضمن تاکید بر اهمیت همکاری‌های دوجانبه پیرامون موضوعات منطقه‌ای از جمله بحران سوریه گفت: نزدیکی مواضع روسیه و ایران درخصوص سوریه مانع از اجرای سناریوی لیبی‌سازی در سوریه گردید.

ایلنا: رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، علاالدین بروجردی در دیدار با نیکولای لویچف معاون دومای دولتی روسیه و رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران با تاکید بر اهمیت رشد و گسترش روابط فیمابین در عرصه‌های مختلف گفت: باید با اجرای سیاست راهبردی واقع‌گرایانه روابط دوستانه فیمابین را هرچه بیشتر توسعه و تعمیق داد.

وی تصریح کرد: فضای مجلس شورای اسلامی برای گسترش همکاری‌های دوستانه فیمابین در همه عرصه‌ها فضایی حمایتی است.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات اخیر در منطقه بویژه بحران سوریه افزود: همکاری نزدیک جمهوری اسلامی ایران و روسیه در بحران سوریه توانسته جلوی سیاست‌های غیرمنطقی و زورمدارانه آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای‌اش را بگیرد.

بروجردی در پایان برگزاری نشست کمیسیون مشترک ایران و روسیه را فرصت مناسبی برای آشنایی با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید با تعامل زمینه‌های اجرایی شدن توافقات و پروژه‌های مشترک را فراهم کرد.

در ادامه دیدار  نیکولاف لویچف معاون دومای دولتی روسیه ضمن تاکید بر اهمیت همکاری‌های دوجانبه پیرامون موضوعات منطقه‌ای از جمله بحران سوریه گفت: نزدیکی مواضع روسیه و ایران درخصوص سوریه مانع از اجرای سناریوی لیبی‌سازی در سوریه گردید.

رییس گروه دوستی پارلمانی روسیه و ایران با اشاره به اهمیت رشد و توسعه روابط پارلمانی میان مجالس دو کشور افزود: گسترش مناسبات پارلمانی فیمابین می‌تواند موجبات فعال‌سازی هرچه بیشتر دیپلماسی عمومی و فرهنگی را فراهم کند.

لویچف در پایان بر اهمیت همکاری‌های نزدیک بانکی و بخش‌های خصوصی دو کشور در تسهیل روند مناسبات اقتصادی و تجاری فیمابین تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر