کد خبر: 54436 A

جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوب و گسترده‌ای با همه طوائف و مذاهب داشته و همواره در راستای تقویت وحدت ملت‌های منطقه تلاش کرده است

ایلنا: دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی که به منظور دیدار با علما و مسئولان لبنان به این کشور سفر کرده است، با حجت الاسلام والمسلمین شیخ عفیف نابلسی از علمای برجسته شیعه و امام جمعه مسجد الزهرا در استان صیدا ملاقات کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات که غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز حضور داشت، درباره تحولات جهان اسلام و منطقه گفت‌وگو و بر وظایف سنگین علمای دین در شرایط حساس کنونی تأکید شد.

حجت الاسلام والمسملین اراکی با تأکید بر ضرورت تقویت ارتباط میان علما و شخصیت‌های دینی اظهارداشت: حفظ و تقویت ارتباط با شخصیت‌های دینی از جمله علمای الازهر، باعث زدوده شدن برخی سوء تفاهمات و تقویت وحدت میان ملت‌های منطقه خواهد شد.

مردم منطقه، علما و دیدگاه‌های آنان را سرمشق خود قرار می‌دهند؛ لذا هرگونه سخن و یا رفتار شخصیت‌های دینی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در روند حرکت جامعه داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی حفظ وحدت ملت‌های منطقه با یکدیگر در مواجهه با رژیم صهیونیستی را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در شرایط کنونی که دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه میان ملت‌های منطقه هستند، هرگونه سخن تحریک آمیز می‌تواند اثرات جبران ناپذیری داشته باشد.

شیخ عفیف نابلسی نیز ضمن با اهمیت خواندن نقش مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران تعامل بسیار خوب و گسترده‌ای با همه طوائف و مذاهب داشته و همواره در راستای تقویت وحدت ملت‌های منطقه تلاش کرده است؛ در حالی که برخی کشورهای منطقه، ثروت‌های خود را در راستای ایجاد تفرقه میان مردم، فتنه انگیزی و تخریب دیگر کشور‌ها به کار بسته‌اند.

وی جمهوری اسلامی ایران را الگویی برای دیگر کشورهای منطقه و جهان دانست و افزود: پیروزی‌های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی نیز حاصل تلاش‌ها و حمایت‌های ایران در بیش از سه دهه گذشته است و ما همواره بر ایستادگی خود در کنار جمهوری اسلامی ایران و در خط مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی تأکید کرده‌ایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر