کد خبر: 6232 A

در اعتراض به اوضاع بد معیشتی؛

شاهدان عینی گفتند كه تعدادی از كارگران شركت‌های صنایع غذایی شب گذشته در اعتراض به اوضاع بد معیشتی و بدرفتاری نیروهای حفاظت كاخ ریاست‌جمهوری لباس‌های خود را درآوردند.

تعدادی از كارگران مصری در اعتراض به اوضاع بد معیشتی خود در مقابل دفتر ریاست‌جمهوری تجمع كرده و در اقدامی نادر پیراهن‌های خود را كندند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه القدس العربی، شاهدان عینی گفتند كه تعدادی از كارگران شركت‌های صنایع غذایی شب گذشته در اعتراض به اوضاع بد معیشتی و بدرفتاری نیروهای حفاظت كاخ ریاست‌جمهوری لباس‌های خود را درآوردند.

این شاهدان افزودند كه كارگران صنایع غذایی چندین روز است كه در مقابل كاخ ریاست‌جمهوری در منطقه «مصر الجدیده» برای بهبود اوضاع معیشتی و مالی خود دست به تجمع زده بودند اما نیروهای امنیتی تلاش كردند كه آنها را از دیوارهای ساختمان ریاست‌جمهوری دور كنند كه همین امر منجر به برخورد میان دو طرف شد.

شاهدان در ادامه گفتند كه به دنبال برخورد نیروهای امنیتی با كارگران، آنها در خیابان نزدیك به ساختمان ریاست‌جمهوری تظاهرات كرده و علیه «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری این كشور و دولت مصر شعار دادند.

بنا بر این گزارش، پیراهن درآوردن یا لباس كندن در مصر از چندین دهه پیش یكی از ویژگی‌های مشاجرات در مناطق فقیرنشین مصر از چندین دهه پیش به شمار می‌رود و این مساله نشان‌دهنده ناتوانی در دستیابی به حقوق خود است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر