کد خبر: 6453 A

رکن آبادی اجرایی کردن تفاهمات همکاری‌های صنعتی بین دو کشور و نیز آمادگی ایران برای ایجاد و طراحی شهرکهای صنعتی در لبنان را مورد تاکید قرار داد.

غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در لبنان در بیروت با فریج صابونچیان وزیر صنایع لبنان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات همکاری‌های صنعتی بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رکن‌آبادی در این دیدار دعوت مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران از وی برای سفر به ایران را مورد تاکید قرار داد.

سفیر ایران در بیروت در این دیدار با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه ایران در خرداد ماه سال جاری ابراز امیدواری کرد دومین نمایشگاه تخصصی ـ صنعتی ایران اواخر سال جاری با حضور بیش از ۱۰۰ شرکت تخصصی ایرانی در بیروت برگزار شود.

رکن آبادی اجرایی کردن تفاهمات همکاری‌های صنعتی بین دو کشور و نیز آمادگی ایران برای ایجاد و طراحی شهرکهای صنعتی در لبنان را مورد تاکید قرار داد.

سفیر کشورمان در این دیدار همچنین با تشریح برنامه‌های همایش بزرگ معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری ایران و لبنان که در روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ماه در تهران برگزار می‌شود از مشارالیه دعوت کرد تا در راس هیاتی متشکل از شخصیتهای برجسته صنعتی بخش خصوصی لبنان در این همایش که با مشارکت ۵۰۰ شرکت برجسته تجاری و اقتصادی ایرانی برگزار می‌شود، مشارکت کند.

صابونچیان، وزیر صنایع لبنان با اظهار اینکه شرکت‌های ایرانی برای انجام پروژه‌های صنعتی در لبنان از اولویت ویژه‌ای برخوردارند خاطرنشان کرد: طرف لبنانی برای طراحی شهرک‌های صنعتی از تجربیات شرکتهای ایرانی استفاده خواهد کرد.

وزیر لبنانی ضمن استقبال از برگزاری این همایش موافقت اولیه خود را برای سفر به تهران به ویژه در فرصت برگزاری همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران و لبنان اعلام کرد.

وزیر لبنانی همچنین با اشاره به سندهای همکاری امضاء شده میان دو کشور در زمینه همکاریهای صنعتی، آمادگی لبنان را برای بهره گیری هر چه بیشتر از این اسناد در جهت گسترش همکاری‌های صنعتی میان دو کشور اعلام کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر