کد خبر: 67419 A

اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی

اگر بیداری بخواهد کماکان راه خود را ادامه دهد باید از الگوی انقلاب اسلامی ایران و رهنمودهای امام امت و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای پیروی کند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: مرحله آغاز بیداری اسلامی، از انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین محسن اراکی با اشاره به نقش علما در بیداری اسلامی افزود: نقطه آغاز بیداری اسلامی مرهون انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(س) است.

او خاطرنشان کرد: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد گسترش آن در لبنان و فلسطین و به تدریج در شمال آفریقا بودیم.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: علمای امت با تبیین ظلم و ستم حاکمان دیکتاتور و مشروع نبودن نظام‌های حاکم، مردم را نسبت به تغییر اوضاع ضد حاکمان خود تشویق کردند.

اراکی یادآور شد: علمای امت با آگاه کردن مردم درباره هماهنگ بودن سیاست‌های استکباری حاکمان بعضی از کشورهای اسلامی هم‌چون حاکمان مصر، لیبی، یمن، تونس، بحرین و... با آمریکا و صهیونیست‌ها، مردم را ضد آن‌ها شوراندند.

وی هم‌چنین درباره آینده جریان بیداری اسلامی گفت: به طور قطع جریان بیداری اسلامی ادامه خواهد یافت و به تدریج جریان‌های نفوذی در آن شناسایی و تسویه خواهند شد و مردم و جوانان با نیات و مقصود آن‌ها آشنا خواهند شد و زمینه انزوای آن‌ها را فراهم خواهند کرد.

حجت الاسلام اراکی خاطرنشان کرد: مشکلات زیادی در راه انقلابیون مسلمان وجود دارد که آن‌ها با مقاومت و صبر باید خطرات و مشکلات را کنار بگذارند و با تصمیم و اراده راسخ، بیداری اسلامی را به پیش ببرند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: بر اساس سنت‌های الهی هر قوم و گروهی اراده تغییر در راه خیر داشته باشند خداوند پشتیبان آن‌ها خواهد بود.

او درباره تحولات سوریه هم افزود: جریان بیداری اسلامی در سوریه هم اتفاق افتاده است اما این جنگ‌افروزی‌ها و کشتار مسلمین جزیی از آن نیست.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: مردم سوریه هم اصلاح امور و وضع جدیدی را خواستار هستند و نظام سوریه هم با اعلام آمادگی برای تغییر، درصدد اصلاح اوضاع کشور است و ان‌شاءالله وضع آن بهبود یابد.

اراکی هم‌چنین درباره نقش انقلاب ایران و رهنمودهای امام امت و رهبری معظم انقلاب در بیداری اسلامی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران بیش‌ترین نقش را در بیداری مسلمین داشته است چه به آن اقرار شود یا نشود.

وی گفت: روحیه نترسیدن از استکبار و تسلیم نشدن در مقابل انها به وسیله امام خمینی (س) در بین جوامع اسلامی شیوع پیدا کرد و الگوی انقلاب ایران به جوانان حزب الله لبنان منتقل و از آن‌جا به گروه‌های اسلامی فلسطین منتقل شد و منجر به شکل‌گیری جبهه مقامت اسلامی ضد اهداف و مقاصد آمریکا و صهیونیست‌ها شد.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی افزود: اگر بیداری بخواهد کماکان راه خود را ادامه دهد باید از الگوی انقلاب اسلامی ایران و رهنمودهای امام امت و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای پیروی کند.

او در پایان یادآور شد: اجلاس‌های قبلی مجمع جهانی بیداری اسلامی همه ضروری و مفید و در انتقال تجربه و افکار تاثیرگذار بودند که در این باره باید از رهبر معظم انقلاب به خاطر بنیانگذاری مجمع جهانی بیداری اسلامی و از زحمات دکتر ولایتی برای پیگیری امور آن تشکر کرد.

اجلاس علمای امت و بیداری اسلامی به عنوان مهم‌ترین نشست مجمع بیداری اسلامی تاکنون، با حضور حدود 700 مهمان داخلی و خارجی در روزهای نهم و دهم اردیبهشت، در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار خواهد شد و در آن درباره مباحث مهم جهان اسلام و در راس آن وحدت امت اسلامی، بیداری اسلامی، چالش‌های جهان اسلام و راه‌های مقابله با آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر