کد خبر: 67425 A

كعبی در اجلاس جهانی علما و بیداری اسلامی:

موضوع بیداری اسلامی هم‌چون طوفانی است که به راه افتاده است و آمریکا و ایادیش نمی‌توانند جلوی غرش آن را بگیرند.

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی ایران، بیداری اسلامی را به عنوان ارمغانی بزرگ به بشریت هدیه داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام کعبی با اشاره به گسترش موج بیداری اسلامی در مناطقی از جهان افزود: ملت‌های مسلمان با مشاهده الگوی نظام اسلامی در ایران و مصادیق بارز آن مانند استکبارستیزی و نفی ظلم و ستم، سقوط دیکتاتورها را در کشورهای‌شان خواستار شدند که این الگو، ارمغانی بزرگ برای بشریت بوده است.

او خاطرنشان کرد: آمریکا تاکنون سعی کرده است موج بیداری اسلامی را منحرف کند و به سمت مدل لیبرال دموکراسی بکشاند اما تشکیل مجمع بیداری اسلامی بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، توسط رهبران و نخبگان جهان اسلام موجب ناکامی دشمنان شده است.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: اجلاس علمای امت باید در چارچوب گفتمان و وحدت فراگیر به شناسایی آسیب‌ها و فرصت‌های بیداری اسلامی بپردازد.

کعبی هم‌چنین آینده بیداری اسلامی را روشن و نوید بخش دانست و گفت: موضوع بیداری اسلامی هم‌چون طوفانی است که به راه افتاده است و آمریکا و ایادیش نمی‌توانند جلوی غرش آن را بگیرند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری هم‌چنین جنگ افروزی در سوریه را مدلی برای انحراف جریان بیداری اسلامی دانست و گفت: آمریکا و صهیونیست‌ها با هدف شکستن جریان مقاومت اسلامی، بیش از دو سال است که مردم سوریه را به خاک و خون کشیده‌اند که به طور قطع این اقدامات آن‌ها نتیجه عکس خواهد داشت و موجب شکست آن‌ها خواهد شد.

اجلاس علمای امت و بیداری اسلامی به عنوان مهم‌ترین نشست مجمع بیداری اسلامی تاکنون، با حضور حدود 700 مهمان داخلی و خارجی در روزهای نهم و دهم اردیبهشت، در سالن اجلاس سران تهران برگزار و در آن درباره مباحث مهم جهان اسلام، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر