کد خبر: 67622 A

یك عالم افغان:

براساس آیات قرآن هر قومی بخواهد در وضع خود تغییر ایجاد كند/ باید با تلاش وافر و تبلیغات مثبت روحیه و امید یك میلیارد و 400 میلیون مسلمان را تقویت كرد.

یكی از شركت‌كنندگان افغان در اجلاس "علما و بیداری اسلامی" گفت: علما باید در جریان بیداری اسلامی بیش از پیش به وظیفه خود عمل كنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در سالن اجلاس سران محل برگزاری اجلاس "علما و بیداری اسلامی" شیخ عاصف محسنی از علمای افغان شركت‌كننده در این اجلاس با شرح آیاتی از قران كریم كفت: علما باید در بیداری اسلامی بیش از پیش در صحنه باشند و به موضوع وحدت امت اسلام توجه جدی كنند.

وی در ادامه افزود: براساس آیات قرآن هر قومی بخواهد در وضع خود تغییر ایجاد كند باید همت و تلاش كند و با تنبلی و كاهلی اوضاع هیچ جامعه‌ای بهبود نمی‌یابد.

محسنی با اشاره به وجود مناطق استراتژیك جهان در دست مسلمانان تصریح كرد: مسلمانان باید با امید به رحمت و فضل خداوند در مقابل ابرقدرتها ایستادگی كرده و نباید از این قدرت‌های پوشالین دچار ترس و واهمه شوند.

این عالم افغانی افزود: باید با تلاش وافر و تبلیغات مثبت روحیه و امید یك میلیارد و 400 میلیون مسلمان را تقویت كرد.

وی با اشاره به سخنان نوروزی و مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشهد مقدس گفت: ایشان در آن روز فرمودند "اگر اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران مرتكب اشتباهی شود، تل‌آویو و حیفا را نابود خواهیم كرد" كه این سخن قطعا موجب افزایش روحیه و امید مسلمانان می‌شود.

محسنی همچنین با اشاره به رشد و ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی در جهان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح كرد: اگر ایران همانند دوران طاغوت عمل می‌كرد هرگز نمی‌توانست به این جایگاه والای علمی پزشكی نظامی و... در جهان برسد.

این عالم مسلمان گفت: به‌تازگی كتابی به نام توضیح المسائل سیاسی نوشته شده است كه جا دارد دبیرخانه مجمع آنرا به فارسی، انگلیسی و عربی ترجمه كند تا همگان از آن بهره ببرند.

عاصف محسنی همچنین گنجاندن واحدی درسی به نام بیداری اسلامی در درسهای حوزه‌های علمیه را خواستار شد و گفت: این اقدام موجب روشن‌شدن ابعاد مختلف بیداری اسلامی می‌شود.

وی یادآور شد:حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه الازهر مصر باید از حواشی دوری كند و به مسائل مهم جهان اسلام توجه بیشتری كند.

این عالم افغان همچنین تقویت دولت مصر را مهم توصیف كرد و افزود: باید برای خلاصی دولت مسلمان مصر از مشكلاتش تلاش كرد.

وی همچنین از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و علی‌اكبر ولایتی برای برگزاری این اجلاس تشكر كرد.

بیداری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر