کد خبر: 67642 A

سید عمار حکیم، رییس مجلس اعلای اسلامی عراق با علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید عمار حکیم، رییس مجلس اعلای اسلامی عراق با علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا؛ صالحی با تبریک برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات شوراهای استانی در عراق را به دولت، ملت و تمامی احزاب و گروههای سیاسی این کشور اظهار امیدواری کرد این انتخابات بتواند گام مهمی در مسیر پیشرفت و توسعه سیاسی و اقتصادی کشور عراق باشد.

صالحی با تاکید بر اینکه مشارکت پنجاه درصدی مردم در انتخابات پاسخ مناسبی به مداخلات خارجی بود  افزود: این سطح از مشارکت بسیاری از توطئه‌های داخلی و خارجی را خنثی خواهد کرد و برگزاری این انتخابات برای اولین بار پس از خروج نیروهای خارجی و نیز تحت شرایط خاص امنیتی را نشانه توانایی دولت و ملت عراق در اداره امور کشور بدون دخالت خارجی دانست.

وی با توجه به وضعیت بحران اخیر که در عراق پیش آمده است بر ضرورت اتخاذ روش‌های مسالمت‌آمیز و گفت‌وگو بین تمامی گروه‌ها و نخبگان سیاسی جهت حل بحران و خروج از این وضعیت تأکید کرد.

رییس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط دوستانه فیمابین دو کشور به استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای و ضرورت تفاهم بین همه گروه‌ها برای حل بحران تأکید کرد.

وی تحولات عراق را یک حرکت برنامه ریزی شده و هدفمند توسط گروههای خارجی شامل القاعده و نقشبندیه جهت تحت الشعاع قرار دادن پیروزی مردم عراق در انتخابات شوراهای استانی ذکر کرد و بر تفاهم مشترک به منظور خروج از بحران سیاسی عراق تأکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر