کد خبر: 67820 A

کمیسیون "پیامبر اعظم، محور امت اسلامی" تاکید کرد:

آگاه سازی امت از سیره فردی و اجتماعی نبی اکرم(ص) از مهمترین وظایف علما در فرایند بیداری اسلامی تلقی می‌شود/ محبت و ارادت به پیامبر(ص) باید به عنوان مهمترین محور وحدت، انسجام و همگرایی مسلمانان بیش از پیش مورد توجه همگان به ویژه علمای اسلامی قرار گیرد.

شرکت کنندگان در اجلاس بیداری اسلامی و علما و در کمیسیون "پیامبر اعظم، محور امت اسلامی" تاکید کردند: دشمنان اسلام با توجه به نقش محوری رسول اکرم(ص) در وحدت نظر تمام مسلمانان، در تلاش هستند تا با توهین‌های مکرر به ساحت ایشان از آن پیامبر عظیم‌الشأن قداست‌زدایی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در سالن اجلاس سران محل برگزاری اجلاس "علما و بیداری اسلامی کمیسیون « پیامبر اعظم، محور امت اسلامی » در نخستین اجلاس اساتید مسلمان دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی با حضور علما و اندیشمندان مسلمان و فعال در عرصه های سیاسی و اجتماعی بیداری اسلامی از سراسر جهان در تهران برگزار شد.

در این کمیسیون تاکید شد شخصیت و سیره عملی و اخلاقی پیامبر گرامی اسلام(ص) به عنوان انسان کامل، بهترین پیامبران و رحمه للعالمین، باید با توجه به نیازهای جامعه امروز مورد بازشناسی قرار گرفته و ابعاد شخصیتی ایشان به تمامی جهانیان شناسانده شود. همچنین علمای اسلامی باید به منظور هدایت امت در شرایط پیچیده و دشوار کنونی بیش از پیش الگوی رفتاری و اخلاقی پیامبر اکرم(ص) را مورد توجه قرار داده و آن را نصب العین خود قرار دهند.

علمای شرکت کننده تاکید کردند آگاه سازی امت از سیره فردی و اجتماعی نبی اکرم(ص) از مهمترین وظایف علما در فرایند بیداری اسلامی تلقی می‌شود و این امر بدون تردید در فرایند گسترش بیداری اسلامی نقش بسزایی خواهد داشت.

شرکت کنندگان تاکید کردند محبت و ارادت به پیامبر(ص) باید به عنوان مهمترین محور وحدت، انسجام و همگرایی مسلمانان بیش از پیش مورد توجه همگان به ویژه علمای اسلامی قرار گیرد. همچنین سیره اخلاقی و حکومتی پیامبر گرامی اسلام(ص) مهمترین گنجینه‌ای است که در فرایند بنیان‌گذاری تمدن نوین اسلامی باید محور الگوسازی قرار گیرد.

ویژگی‎ها و شاخصه‎های نظام حکومتی و اجتماعی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در هدایت جامعه اسلامی به عنوان مهمترین معیار حکمرانی در جوامع اسلامی و روش پیامبر در برخورد با غیر مسلمانان به عنوان یک الگو کامل از دیگر مباحث مطرح شده در این کمیسیون بود.

علمای جهان اسلام تاکید کردند امت مسلمان باید توهین به پیامبر(ص) را از یک تهدید به فرصتی برای وحدت داخلی و پشتیبانی از بیداری اسلامی تبدیل کنند. همچنین دشمنان اسلام با توجه به نقش محوری رسول اکرم(ص) در وحدت نظر تمام مسلمانان، در تلاش هستند تا با توهین‌های مکرر به ساحت ایشان از آن پیامبر عظیم‌الشأن قداست‌زدایی کنند. برای مقابله با این امر مسلمانان نباید نسبت به کوچکترین توهینی به آن حضرت تسامح به خرج دهند.

در پایان این جلسه تصریح شد قداست همه انبیای الهی(ع) و حرمت آنان باید حفظ و توهین به آنها در قوانین بین‌المللی ممنوع شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر