کد خبر: 69619 A

درخصوص سوریه تلاش‌ها و رایزنیهای زیادی با کشورهای منطقه و خارج از آن داریم و امیدواریم با کشورهای آمریکای لاتین بخصوص کوبا بتوانیم رایزنیهای خوبی داشته باشیم تا راه حل مسالمت آمیزی برای موضوع سوریه پیدا کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: درخصوص سوریه تلاشها و رایزنیهای زیادی با کشورهای منطقه و خارج از آن داریم و امیدواریم با کشورهای آمریکای لاتین بخصوص کوبا بتوانیم رایزنیهای خوبی داشته باشیم تا راه حل مسالمت آمیزی برای موضوع سوریه پیدا کنیم.

به گزارش ایلنا، روگیلیوس روهلیوس معاون سیاسی وزیر امور خارجه کوبا امروز دوشنبه با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

صالحی در این دیدار ضمن اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور گسترش همکاری‌ها در زمینه های مختلف را خواستار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان درخصوص مسائل منطقه ای و بین المللی اظهار داشت: با توجه به جایگاه ویژه ای که کوبا بعنوان یکی از بنیانگذاران جنبش عدم تعهد دارد می توانیم رایزنیهای خوبی در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود:درخصوص سوریه تلاشها و رایزنیهای زیادی با کشورهای منطقه و خارج از آن داریم و امیدواریم با کشورهای آمریکای لاتین بخصوص کوبا بتوانیم رایزنیهای خوبی داشته باشیم تا راه حل مسالمت آمیزی برای موضوع سوریه پیدا کنیم.

روگیلیوس روهلیوس معاون سیاسی وزیر امور خارجه کوبا نیز ضمن تشکر از فرصت این دیدار گفت: با توجه به دوستی بسیار بالایی که وجود دارد ما ارزیابی مثبتی از روابط دو کشور داریم و نقطه مشترک دو کشور این است که تحت فشار و تحریم برخی کشورها قرار گرفتیم.

وی حمایت کشورش را از اقدامات و فعالیت های جمهوری اسلامی ایران بعنوان رئیس کنونی جنبش عدم تعهد اعلام کرد و ریاست ایران را بخاطر اقدامات و فعالیتهای سازنده در بحرانهای منطقه ای تبریک گفت و افزود: در چارچوب نم می توانیم در جهت حمایت از مواضع جمهوری اسلامی ایران، فلسطین و دیگر کشورها اقدام کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر