کد خبر: 69693 A

معاون وزیر خارجه کوبا:

معاون وزیرامور خارجه کوبا با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه گفتگو کرد.

معاون وزیر خارجه کوبا گفت: سوریه امروز با توطئه ای بزرگ مواجه است و برخی کشورها با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه ای و دروغ پراکنی بدنبال ضربه زدن به این کشور و تخریب آن هستند.

به گزارش ایلنا، معاون وزیرامور خارجه کوبا امروز دوشنبه با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار با اشاره به اهمیت رایزنی دو کشور در خصوص تحولات پرشتاب و تاثیرگذار خاورمیانه، بر ضرورت ایفای نقش فعال کویا در تحولات با توجه به سابقه انقلابی و رویکردهای ضدصهیونیستی و ضداستعماری این کشور تاکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به خاستگاه مردمی و رویکرد ضدصهیونیستی – آمریکائی انقلاب های جاری در منطقه، تلاش رژیم صهیونیستی و آمریکا و حامیان منطقه ای آنها برای مصادره و ایجاد انحراف در این خیزش ها را نشانه بارز اسلامی بودن این انقلابها دانست.

وی همچنین با اشاره به تحولات یمن و بحرین و تلاش مردم برای تکمیل روند انقلاب در این دو کشور و ناکامی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مانع تراشی در این روند به منظور خروج از بحران ناشی از سقوط دیکتاتورهای منطقه افزود: البته آمریکا و رژیم صهیونیستی با تلاش برای ضربه زدن به سوریه و محور مقاومت درصدد جبران گرفتاری راهبردی خود هستند و حتی برای جبران زیان های خود در سوریه بدنبال انتقال ناامنی به عراق هستند که با هوشیاری مردم و دولت عراق در این جبهه نیز ناکام مانده اند.

امیر عبداللیهان با محکوم نمودن تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه، خواستار واکنش جدی جامعه بین المللی نسبت به این تجاوزات گردید و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران اجازه نمی دهد محور مقاومت از سوی دشمنان و رژیم صهیونیستی تضعیف گردد و در این راستا با طرفهای منطقه ای و بین المللی در حال رایزنی و گفتگو می باشد تا به زودی اجلاسی فراگیر در حمایت از مردم سوریه را در تهران و با حضور کشورها و بازیگران منطقه ای و بین المللی از جمله کوبا برگزار نماید.

معاون وزیر خارجه کوبا نیز در این دیدار با تقدیر از نقش جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با کوبا و با حمایت از ملتها، بر اراده کشورش برای توسعه روابط در همه زمینه ها تاکید کرد.

سی یرا دیاز بر تلاش کشورش برای حضور فعال و سازنده در تحولات خاورمیانه و در جهت حمایت از ملتهای منطقه و محور مقاومت تاکید کرد و افزود: متاسفانه برخی کشورها بدنبال سوء استفاده از انقلاب ها در کشورهای عربی می باشند، اما کوبا از این انقلابها حمایت کرده و با هرگونه توطئه در منطقه مخالف است.

وی به مداخله خارجی در سوریه اشاره کرد و افزود: سوریه امروز با توطئه ای بزرگ مواجه است و برخی کشورها با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه ای و دروغ پراکنی بدنبال ضربه زدن به این کشور و تخریب آن هستند.

معاون وزیر خارجه کوبا ضمن تاکید بر مخالفت کشورش با هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه، بر حمایت هاوانا از طرح سیاسی جمهوری اسلامی برای توقف خشونتها و گفتگوی فراگیر سوری – سوری تاکید کرد.
وی به اهمیت اجلاس بین المللی تهران در خصوص سوریه که قرار است طی هفته های آینده برگزار گردد، اشاره کرد و بر آمادگی این کشور برای مشارکت فعال در این اجلاس تاکید کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر