کد خبر: 74689 A

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دور جدید حملات وحشیانه رژیم آل‌خلیفه به مردم بی‌گناه بحرین و حمله به بیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را محکوم کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آغاز دور جدید حملات وحشیانه رژیم آل خلیفه به مردم بی‌گناه بحرین و حمله به بیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایلنا در این بیانیه آمده است: بحرین دو سال تمام است كه با وجود سركوب‌های گسترده و بازداشت و شكنجه فراگیر معترضان و مخالفان به صورت بی‌وقفه شاهد تظاهرات مسالمت‌آمیز و قانونی مردمی است.

در حالی كه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی در بحرین وارد سومین سال خود می‌شود، رژیم دست‌نشانده و مزدور آل‌خلیفه با مدیریت «جبهه غربی، عبری ـ عربی» و كمك‌های مالی و دلارهای نفتی برخی دول عربی و شیوخ مستبد و دست‌نشانده غربی به ویژه رژیم آل سعود، با آغاز دور جدیدی از حملات ددمنشانه و سركوب‌های وحشیانه مردم مظلوم و بی‌گناه بحرین به ویژه قتل زنان و كودكان بی‌‌پناه و حمله به بیت و جسارت به آیت‌الله شیخ عیسی قاسم از علما و بزرگان دینی بحرین، وارد مرحله جدید و خطرناكی از حملات غیرقانونی نه تنها علیه ملت خود شده است، بلكه دست به بازی و جنگی پیشدستانه علیه اسلام و مسلمین زده است.

این اقدام غیرقانونی رژیم مزدور آل‌خلیفه وجسارت به جایگاه دینی علما؛ دیگر فقط مسأله حكومتی و ملی درون بحرین نیست بلكه تبدیل به یك مسأله حقوقی و بین‌المللی و مربوط به جهان اسلام شده است.

در این میان سكوت سرد و مرگبار و همراهی و همسویی برخی از سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری نظیر سازمان ملل متحد، شورای امنیت سازمان ملل، شورای همكاری اسلامی و اتحادیه عرب‌ جای بسی تعجب و سؤال دارد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن محكومیت شدید این قبیل اقدامات و حملات وحشیانه رژیم مزدور آل‌خلیفه علیه مردم مظلوم بحرین و هتك حرمت جایگاه علما و بزرگان دینی و حمله به منازل آنان را سناریویی از پیش طراحی شده در راستای ایجاد رعب و وحشت و ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان به ویژه برادران اهل تسنن و اهل تشیع دانسته و راه حل مقابله با آنان را بیداری جهان اسلام، علما و بزرگان دینی و افزایش بصیرت و پایداری و ایستادگی توده‌های مردمی بر سر موانع اصولی، قانونی و دینی خود در بحرین و دیگر بلاد اسلامی می‌داند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر