کد خبر: 75739 A

صالحی در دیدار وزیر کشاورزی ترکیه:

مهدی اکر، وزیر غذا، کشاورزی و دامپروری ترکیه که در رأس هیأتی در تهران بسر می‌برد روز شنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

مهدی اکر، وزیر غذا، کشاورزی و دامپروری ترکیه که در رأس هیأتی در تهران بسر می‌برد روز شنبه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا علی‌اکبر صالحی در این دیدار ضمن اشاره به روابط بسیار خوب دو کشور در بخش سیاسی افزود: دو کشور در بخش کشاورزی، فرآورده‌های دامی، دانه‌های روغنی و سایر محصولات کشاورزی می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و با تعامل این دو بخش علاوه بر تأمین نیازهای دوجانبه بازار منطقه را نیز می‌توانند تحت پوشش خود قرار دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره مسأله سوریه ابراز امیدواری کرد که این موضوع محوری در منطقه هرچه زودتر توسط کشورهای منطقه حل شود و از ریشه‌دار شدن این بحران و توسعه آن جلوگیری شود و نشست ژنو 2 بتواند گام موثری برای برون رفت سوریه از بحران بیندیشد.

مهدی اکر، وزیر غذا، کشاورزی و دامپروری ترکیه نیز با تشکر از فرصت این دیدار گفت: روابط بین ترکیه و ایران دارای پیوندهای تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی و دینی است و همه این پیوندها عاملی است که دو ملت باید در کنار هم باشند و ارتباطات دو ملت باید قوی باشد و این قدرتی که از تاریخ می‌آید دو کشور را ملزم می‌کند مسائل منطقه‌یی را با یکدیگر حل و فصل کنند.

او افزود: بدون تعامل ایران و ترکیه مشکل سوریه حل نخواهد شد.

وی افزود: ایران و ترکیه علاوه بر روابط دوجانبه در سطح سازمان همکاری اقتصادی اکو، سازمان همکاری اسلامی و دی هشت همکاری دارند و این ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه همکاری‌ها ه‌بویژه در بخش کشاورزی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر