کد خبر: 783 A

اگر قرار باشد عضویت رژیمی در سازمان کنفرانس اسلامی به تعلیق درآید، رژیم آل‌سعود و آل‌خلیفه است که در کشورهای خود خون بیگناه‌هایی را می‌ریزند و با صدور تروریسم به سوریه به سیاست برادرکشی روی آورده‌اند.

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در واکنش به تعلیق عضویت سوریه از عضویت در کنفرانس اسلامی با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح ذیل است: توطئه پنهان‌سازی مساله فلسطین به دنبال بیداری اسلامی در منطقه در دستور کار آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفت. ملت‌ها دو هدف بزرگ را در بیداری اسلامی دنبال می‌کردند

۱ـ مبارزه با استبداد

۲ـ مبارزه با سلطه خارجی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه

نظام‌های پوسیده تونس، مصر، لیبی، یمن و... در اثر مبارزات مردم متلاشی شدند و فراعنه قدرت به زیر کشیده شدند.

دیگر نظام‌های عربی در صف فروپاشی قرار گرفتند، اما متاسفانه با یک ترفند آمریکایی، مثلث ترکیه، عربستان و قطر با صدور تروریسم به سوریه تنها کشور خط مقدم مبارزه با اسرائیل مورد هجمه قرار گرفته است.

عربستان و قطر که هیچ دموکراسی را در کشور خود تجربه ندارند، به فکر حاکمیت مردم‌سالاری در سوریه افتاده‌اند. خوشبختانه ملت سوریه با اجتماعات عظیم، حمایت خود را از بشار اسد اعلام کردند و در مقابل توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادند.

عربستان از سویی دیگر با لشگرکشی به بحرین در مقابل قیام مردم بحرین ایستاد و از حکومت مستبد آل‌خلیفه حمایت کرد.

متاسفانه در اجلاس فوق‌العاده کنفرانس اسلامی در مکه به پیشنهاد عربستان، ‌ قطر و ترکیه عضویت سوریه به حالت تعلیق درآمد و پیش از آن هم با دسیسه چینی عضویت سوریه در اتحادیه عرب به تعلیق درآمده بود.

اولا تردیدی نیست دامن زدن به اختلافات در درون جهاد اسلام صددرصد به نفع آمریکا و صهیونیسم و فراموش کردن مساله قدس است.

ثانیا اگر قرار باشد عضویت رژیمی در سازمان کنفرانس اسلامی به تعلیق درآید، رژیم آل‌سعود و آل‌خلیفه است که در کشورهای خود خون بیگناه‌هایی را می‌ریزند و با صدور تروریسم به سوریه به سیاست برادرکشی روی آورده‌اند.

جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار قطعنامه سازمان کنفرانس اسلامی مبنی بر تعلیق عضویت سوریه در این سازمان را محکوم می‌کند و هشدار می‌دهد ادامه چنین سیاستی فراموش کردن خطر رژیم صهیونیستی و دامن زدن به اختلافات قومی، مذهبی و طایفه‌ای در دنیای اسلامی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر