کد خبر: 80852 A

صالحی:

با حضور گسترده و باشکوه مردم عزیز و فداکار ایران شاهد خلق حماسه بزرگ سیاسی خواهیم بود که پشتوانه ای بزرگ برای عزت و اقتدار ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی خواهد بود.

هم زمان با ایام فرخنده شعبانیه مراسم میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز با حضور دکتر علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه در محل این وزارت خانه برگزار شد.

به گزارش ایلنا، صالحی در این مراسم ضمن تبریک و تهنیت ایام شعبانیه و میلاد حضرت عباس (س) به عموم مردم مسلمان و ولایی ایران اسلامی به خصوص ایثارگران و خانواده‌های ایشان، به مقام شامخ حضرت سید الشهداء و حضرت سجاد (ع) و حضرت عباس (س) و شخصیت و نقش ایشان در ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در بین مسلمین پرداخت.

رییس دستگاه دیپلماسی روحیه ایثار و فداکاری را از مولفه‌ها و عناصر قدرت و اقتدار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در مواجهه با مسایل و چالش‌ها و توطئه‌های دشمنان یاد کرد و جمهوری اسلامی را مدیون خون شهدا و جانبازی و فداکاری ایثاگران عزیز دانست.

صالحی همچنین با اشاره به مقارن شدن ایام فرخنده شعبانیه با حماسه سیاسی ایران اسلامی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشورمان ابراز اطمینان کرد با حضور گسترده و باشکوه مردم عزیز و فداکار ایران شاهد خلق حماسه بزرگ سیاسی خواهیم بود که پشتوانه ای بزرگ برای عزت و اقتدار ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی خواهد بود.

وزیر امور خارجه همچنین به چشم انداز روشن از تحولات آینده کشور بزرگ ایران اشاره کرد و گفت: در سایه حمایتهای خداوند متعال، فداکاریها و جان‌فشانیهای ایثارگران و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و حضور و حمایت مردم، دورنمایی روشن و درخشان از پیشرفت و توسعه و آبادانی فراروی ایران عزیز قرار دارد.

در این مراسم که با حضور معاونین، مدیران کل و کارکنان دستگاه دیپلماسی به خصوص ایثاگران و جانبازان و خانواده های شهدای وزارت امور خارجه و همچنین فروتن، قائم مقام و معاون امور بین الملل بنیاد شهید و امور ایثاگران برگزار شد، بهروز کمالوندی، معاون اداری و مالی این وزارت‌خانه نیز ضمن تبریک و تهنیت این روز فرخنده به جانبازان وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه نزدیک به نیمی از کارکنان وزارت امور خارجه از خانواده ایثاگران هستند، گزارشی از روند فعالیتهای دستگاه دیپلماسی در حوزه های روابط خارجی و بین المللی ارائه کرد و از تلاشهای کارکنان دستگاه دیپلماسی به خصوص ایثارگران تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم که همراه با اجرای مولودی خوانی در رثای ائمه اطهار و حضرت ابوالفضل العباس بود، با اهدای لوح تقدیر از خدمات و ایثارگری های جانبازان وزارت امور خارجه از سوی صالحی تجلیل شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر