کد خبر: 82579 A

باراك اوباما كه در كنفرانس خبری مشترك با رئیس‌جمهوری روسیه صحبت می‌كرد، با تاكید بر این‌كه وی و پوتین به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران خوش‌بینی محتاطانه‌ای دارند، گفت كه امیدواریم این انتخابات بتواند در مسیر گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران گامی رو به جلو باشد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریكا در حاشیه نشست سران گروه هشت در ایرلند شمالی، در نخستین واکنش شخصی خود به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران، گفت كه به پیروزی «حسن روحانی» در این انتخابات، «محتاطانه» خوش‌بین است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، باراك اوباما كه در كنفرانس خبری مشترك با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه صحبت می‌كرد، با تاكید بر این‌كه وی و پوتین به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران خوش‌بینی محتاطانه‌ای دارند، گفت كه امیدواریم این انتخابات بتواند در مسیر گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران گامی رو به جلو باشد.

پوتین نیز در این كنفرانس خبری گفت: «امیدواریم با انتخاباتی که در ایران برگزار شد، شانس بیشتری برای حل مساله هسته‌ای این كشور فراهم شود؛ ما نیز در این مسیر از گفت‌وگوهای دوجانبه و بین‌المللی استفاده خواهیم کرد.»

كاخ سفید نیز پیش از این به پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران واكنش نشان داده و از آمادگی برای تعامل مستقیم با این كشور خبر داده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر