کد خبر: 8476 A

روز گذشته در نیویورک؛

تحرکات و اقدامات سیاسی جمهوری اسلامی ایران به منظور کمک به حل و فصل مسئله سوریه نیز در این دیدار مورد توجه قرار گرفت.

در دیدار وزیر امور خارجه ایران و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در خاورمیانه تحرکات و اقدامات سیاسی جمهوری اسلامی ایران به منظور کمک به حل و فصل مسئله سوریه نیز در این دیدار مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در خاورمیانه براهمیت و ضرورت گفتگو و رایزنی با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

در دیدار روز دوشنبه لارسن و علی اکبر صالحی در حاشیه برگزاری شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک،نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در منطقه مورد توجه قرار گرفت،همچنین پیرامون آخرین تحولات منطقه خاورمیانه بحث و تبادل نظر بعمل آمد و دوطرف به تشریح دیدگاههای خود پرداختند.

بحران سوریه از جمله محورهای مذاکرات صالحی و لارسن بود و پیرامون راهها و طرحهای برون رفت از این وضعیت بصورت مسالمت آمیز و با روشهای سیاسی تبادل نظر بعمل آمد.

تحرکات و اقدامات سیاسی جمهوری اسلامی ایران به منظور کمک به حل و فصل مسئله سوریه نیز در این دیدار مورد توجه قرار گرفت.

دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان

همچنین ادوارد نعلبندیان وزیر امور خارجه ارمنستان نیز طی دیداری در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با صالحی گفتگو و تبادل نظر کرد.

تقویت مناسبات تهران - ایروان، بررسی تحولات منطقه از جمله قفقاز و گسترش همکاریهای چند جانبه و منطقه ای از محورهای مذاکرات صالحی و نعلبندیان در این ملاقات بود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر