کد خبر: 85178 A

خلیل حمدان:

عده‌ای از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تلاش نموده‌اند ایران را دشمن كشورهای منطقه معرفی نمایند در حالی كه جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع حقوق ملت‌های منطقه بوده و حامی مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی بوده است.

خلیل حمدان با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علمی و تكنولوژی اظهار داشت: عده‌ای از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تلاش نموده‌اند ایران را دشمن كشورهای منطقه معرفی نمایند در حالی كه جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع حقوق ملت‌های منطقه بوده و حامی مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی بوده است.

به گزارش ایلنا، به مناسبت سالروز شهادت دكتر مصطفی چمران مراسمی توسط جنبش امل در مركز باسل الاسد در شهر صور لبنان برگزار شد.

در این مراسم كه جمعی از مسئولین جنبش امل و حزب‌اله و دیگر احزاب لبنانی و جمع زیادی از شخصیت‌های سیاسی ـ اجتماعی لبنان حضور داشتند، پس از تلاوت آیاتی چند از كلام‌اله مجید، غضنفر ركن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان سخنرانی كرد.

ركن‌آبادی با اشاره به خصوصیات بارز شهید مصطفی چمران اظهار داشت: همانگونه كه امام خمینی (ره) فرموده‌اند شهید چمران سربلند زیست و سربلند به شهادت رسید و به وصال معبود نایل گشت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان مصطفی چمران را رزمنده‌ای شجاع و فرمانده‌ای نظامی دانست كه نبردهای كم نظیری را طراحی نمود و در عین حال معلم اخلاق و الگویی برای جوانان مومن بود. وی افزود: ارتباطی تاریخی میان لبنان و ایران وجود داشته و شخصیت‌های بارز علمی از جبل عامل لبنان به ایران مهاجرت كرده‌اند. عشق به اهل‌البیت نقطه مشترك و عامل پیوند علمای جبل عامل لبنان با ایران بود و از نیمه قرن گذشته، امام موسی صدر این پیوند تاریخی دو ملت را تقویت نمود و رهبری مستضعفان لبنان را برعهده گرفت و با شكل گیری جنبش امل، شهید چمران به عنوان معاون ایشان، فرماندهی مقاومت محرومان و مستضعفان لبنان در برابر دشمن صهیونیستی را برعهده گرفت و اكنون تمامی روستاهای جنوب لبنان خصوصا روستاهای مجاور با فلسطین اشغالی، خاطرات بسیار زیادی از این مرد بزرگ به یاد دارند.

ركن‌آبادی در پایان سخنان خود بار دیگر بر ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در سایه رهبری حكیمانه حضرت آیت‌اله خامنه‌ای در كنار ملت، دولت و مقاومت لبنان تأكید ورزید.

در ادامه برنامه خلیل حمدان عضو هیأت رئیسه جنبش امل با اشاره به نقش شهید چمران در مدیریت و فرماندهی مقاومت لبنان و همچنین نقش این شهید در انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: شهید چمران همواره می‌گفت بهترین لحظات زندگی من سقوط شاه ایران و برترین آرزوهای من بازگشت امام موسی صدر است.

خلیل حمدان با اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علمی و تكنولوژی اظهار داشت: عده‌ای از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تلاش نموده‌اند ایران را دشمن كشورهای منطقه معرفی نمایند در حالی كه جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع حقوق ملت‌های منطقه بوده و حامی مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی بوده است.

در پایان مراسم، لوح تقدیری توسط كمال زین‌الدین رئیس جمعیت خیریه شهید چمران تقدیم سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان شد.

همچنین عبدالمجید صالح نماینده مجلس لبنان نیز یك دستگاه دوربین عكسبرداری متعلق به شهید چمران را جهت نگهداری در موزه شهید چمران در ایران، تقدیم سفیر كشورمان نمود. وی اظهار داشت این دوربین را از 37 سال قبل نزد خود نگهداشته است.

ركن‌آبادی و هیأت همراه پس از این مراسم با حضور در منزل غاده جابر همسر شهید چمران، با وی دیدار و گفتگو نمودند.

غاده جابر با بیان خاطراتی از شهید چمران و با اشاره به خلق حماسه سیاسی بزرگ ملت ایران در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، برای جمهوری اسلامی ایران آرزوی توفیق هرچه بیشتر نمود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر