کد خبر: 85337 A

شیخ تمیم امیر دولت قطر در دیدار با صالحی از ایران بعنوان كشوری تاثیرگذار در معادلات منطقه ای یاد كرد و بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت كشورمان در حل و فصل مشكلات منطقه تاكید كرد.

شیخ تمیم امیر دولت قطر در دیدار با صالحی از ایران بعنوان كشوری تاثیرگذار در معادلات منطقه ای یاد كرد و بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت كشورمان در حل و فصل مشكلات منطقه تاكید كرد.

به گزارش ایلنا، صالحی وزیر امور خارجه كشورمان در راس هیاتی در سفری كوتاه به دوحه با شیخ تمیم امیر جدید قطر دیدار و گفتگو كرد.

وزیر امور خارجه كشورمان ضمن تبریك تصدی مسئولیت امیر جدید دولت قطر، با ابلاغ سلام مقامات كشورمان و با مروری بر روابط دوجانبه، تحكیم روابط و مناسبات فی ما بین در حوزه های مختلف را خواستار شد.

وزیر امور خارجه كشورمان همچنین با اشاره به اهمیت استقرار و امنیت در منطقثه مهم خلیج فارس، ارتقاء همكاریهای بین كشورهای منطقه را مورد تاكید قرار داد.

صالحی در ادامه با تشریح انتخابات مهم اخیر در جمهوری اسلامی ایران، بر اهمیت مشاركت مردمی در ساختار كشورمان بعنوان یك اصل مهم و تاثیر آن بر رویكرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد.

صالحی همچنین با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص سوریه، توجه به مطالبات مردمی و در عین حال ضرورت حفظ حاكمیت و تمامیت سوریه بمنظور فراهم شدن شرایط مناسب جهت خروج از بحران پیش آمده و حركت در جهت گفتگوهای سیاسی سوری-سوری را مورد تاكید قرار داد.

وزیر امور خارجه كشورمان ضرورت تبیین دیدگاه های اصیل اسلامی در احترام به كلیه مسلمانان از مذاهب و طوایف مختلف از سوی علمای جهان اسلام را بمنظور جلوگیری از فتنه طائفه ای و مذهبی مورد تاكید قرار داد.

شیخ تمیم امیر دولت قطر نیز در این دیدار با ابلاغ سلام های خود به مقامات عالیرتبه كشورمان و ضمن تشكر از پیام تبریك مسئولین كشور جمهوری اسلامی ایران برای تصدی وی، از ایران بعنوان كشوری تاثیرگذار در نعادلات منطقه ای یاد كرد و بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت كشورمان در حل و فصل مشكلات منطقه تاكید كرد.

وی با تمجید از روابط دیرینه دو كشور، بر لزوم تحكیم مناسبات در زمینه های مختلف تاكید كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر