کد خبر: 87024 A

قشقاوی:

شیعیان مقیم امارات بی‌دلیل اخراج می‌شوند/در دیدارهای که مقامات ایرانی با مقامات امارات داشته‌اند همواره به اخراج ایرانیان از این کشوراعتراض کرده‌اند.

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه با بیان اینکه شیعیان مقیم امارات بی‌دلیل اخراج می‌شوند٬ گفت: وزارت امورخارجه پیگیر اخراج ایرانیان مقیم امارات است.

به گزارش ایلنا، حسن قشقاوی ضمن تائید خبر اخراج بی‌دلیل ایرانیان از کشور امارات به خانه ملت گفت: وزارت امورخارجه کشورمان به جد دنبال متوقف کردن روند اخراج بی‌دلیل ایرانیان مقیم از امارات است.

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه با بیان اینکه روند اخراج شیعیان مختص به اتباع ایرانی مقیم امارات نیست٬ تصریح کرد: اتباع سایر کشورها همانند ایرانیان مقیم امارات سرمایه‌گذاری کلانی در این کشور انجام داده‌اند که بدون دلیل اخراج می‌شوند.

قشقاوی با اعلام اینکه در تلاش هستیم با تعامل و همکاری مشکلات ایرانیان مقیم امارات را حل کنیم٬ گفت: در دیدارهای که مقامات ایرانی با مقامات امارات داشته‌اند همواره به اخراج ایرانیان از این کشوراعتراض کرده‌اند.

معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه با بیان اینکه نمی‌توان در این برهه زمانی بر روند اخراج‌ها ارزش‌گذاری سیاسی کرد٬ گفت: وزارت امورخارجه تلاش دارد از اتباع خود در امارات حمایت کند و مانع از روند اخراج‌های بی دلیل شود.

در چند ماه گذشته ده‌ها ایرانی مقیم امارات که بیش از ۲۵ سال سابقه اقامت داشته‌اند بدون هیچ دلیل، اقامت‌شان کنسل شد و از این کشور اخراج شدند و این درحالی است که هیچ دلیلی مبنی بر اخراج آنان بیان نمی‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر