کد خبر: 914 A

شیخ الاسلام در گفت‌و‌گو با ایلنا:

با توجه به اینکه کنار رفتن بشاراسد تنها هدف آمریکا و پادشاهان عرب مخالف سوریه است واضح است که مردم سوریه به این اقدام راضی نخواهد شد ضمن اینکه بشاراسد نیز قطعا تن به چنین استعفایی نمی‌دهد.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه کنار رفتن بشاراسد تنها هدف آمریکا و شاهان عرب مخالف سوریه است واضح است که مردم سوریه به این اقدام راضی نخواهد شد ضمن اینکه بشاراسد نیز قطعا تن به چنین استعفایی نمی‌دهد.

حسین شیخ الاسلام درگفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص اظهارات اخیر معاون نخست وزیر سوریه مبنی براستعفای احتمالی بشاراسد تاکید کرد: همانطور که قدری جمیل در سخنان خود نیز مطرح کرد، احتمال استعفای بشاراسد یک پیش شرط نیست بلکه در واقع وی با این اظهارات تلاش داشته تا میزان آمادگی دولت برای مذاکره با مخالفان را نشان بدهد.

وی با تاکید براینکه اظهارات معاون نخست وزیر سوریه تنها بیانگر انعطاف پذیری در برابر مخالفان است، گفت: از طرفی ممکن است این اظهارات به این منظور باشد که قدری جمیل از انتخاب دوباره بشاراسد توسط مردم اطمینان کامل دارد.

شیخ الاسلام ادامه داد: البته با توجه به جنایت‌های گروهای مسلح و تروریست‌ها در سوریه در واقع انتخاب دوباره بشاراسد برای ریاست جمهوری سوریه دور از انتظار نیست. ضمن اینکه امکاناتی که برخی کشورهای فرامنطقه‌ای در اختیار مخالفان بشاراسد قرار می‌دهند و همچنین کشورهای منطقه‌ای که هم پیمان اسرائیل بوده و اهداف آن را دنبال می‌کنند نیز مؤید همین نتیجه یعنی انتخاب بشاراسد توسط مردم سوریه است.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه تصمیم اصلی را در سوریه مشخص می‌کند، صندوق‌های رای هستند، اظهار داشت: با توجه به اینکه کنار رفتن بشاراسد تنها هدف آمریکا و شاهان عرب مخالف سوریه است واضح است که مردم سوریه به این اقدام راضی نخواهد شد ضمن اینکه بشاراسد نیز قطعا تن به چنین استعفایی نمی‌دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر