کد خبر: 93759 A

راهپیمایی روز قدس سال جاری در حالی در ایران برگزار شد که «محمود احمدی‌نژاد» آخرین ساعت‌های ریاست‌جمهوری خود را می‌گذارند و قرار است به زودی مراسم تحلیف «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری منتخب این کشور برگزار شود.

حضور مردم در روز جهانی قدس و برگزاری راهپیمایی در حمایت از آرمان‌های فلسطین و محکوم کردن اشغالگری‌های اسرائیل، در رسانه‌های جهان بازتابی گسترده داشت.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری «رویترز» با پوشش اخبار مربوط به مراسم روز قدس گزارش داد که راهپیمایی این روز هم‌زمان با شهرهای مخالف ایران، در بسیاری از کشورهای جهانی نیز برگزار شد.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که مردم به خیابان‌ها آمده‌اند تا حمایت خود را از فلسطین و آزادسازی قدس اعلام کنند.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» نیز در این‌باره گزارش داد که روز قدس که آخرین جمعه ماه رمضان است، پس از انقلاب سال ۱۹۷۹ میلادی در ایران، هر ساله گرامی داشته می‌شود.

به گزارش این خبرگزاری، این روز به ابتکار آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار روز قدس نامیده شده و با استقبال بسیاری از حامیان فلسطین در سراسر جهان رو‌به‌رو شده است.

بر اساس این گزارش، راهپیمایی روز قدس سال جاری در حالی در ایران برگزار شد که «محمود احمدی‌نژاد» آخرین ساعت‌های ریاست‌جمهوری خود را می‌گذارند و قرار است به زودی مراسم تحلیف «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری منتخب این کشور برگزار شود.

خبرگزاری فرانسه نیز اعلام کرد که اقشار مختلف مردم از جمله جوانان و دانشجویان در راهپیمایی روز قدس حاضر شده‌اند؛ این افراد به نشانه اعتراض به اقدام‌های اسرائیل علیه فلسطینیان به خیابان‌ها آمده‌اند.

پایگاه خبری بلومبرگ نیز گزارش داد که تظاهرات روز جهانی هم‌زمان با ایران در بسیاری از کشورهای عربی، اسلامی و حتی اروپایی برگزار شد.

این راهپیمایی در حالی برگزار شد كه اسرائیلی‌ها و تشكیلات خودگردان اخیرا مذاكرات سازش را از سر گرفته‌اند. آغاز این مذاكرات با واكنش منفی بسیاری از فلسطینیان رو‌به‌رو شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر