کد خبر: 103404 A

سخنگوی دولت:

روز چهارشبه شورای اقتصاد به ریاست رئیس جمهور جلسه خواهد داشت و در صورت تصویب یا اصلاح بخشنامه، همان روز به دستگاه‌ها ارسال می‌شود.

سخنگوی دولت اعلام کرد:‌ پیش نویس بخشنامه بودجه سال آینده تهیه شده است.

به گزارش ایلنا، محمد باقر نوبخت در گغفت‌وگویی با بیان این‌که طبق قانون باید پیش از 15 آذر هر سال لایحه بودجه سال بعد به مجلس ارائه شود گفت: مقدمات این کار در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی که به سازمان مدیریت و برنامه ریزی تبدیل می شود، آغاز شده است.

وی افزود: در نخستین گام ستاد بودجه تشکیل و پیش نویس بخشنامه بودجه 93 هم تهیه شده است.

نوبخت گفت: بخشنامه بودجه به دستگاه‌ها می‌گوید چه سیاستی در ارقام منابع و مصارف داشته باشند.

وی افزود:روز چهارشبه شورای اقتصاد به ریاست رئیس جمهور جلسه خواهد داشت و در صورت تصویب یا اصلاح بخشنامه، همان روز به دستگاه‌ها ارسال می‌شود.

نوبخت گفت:دستگاه ها نیز پیشنهادها و ارقام خود را به ستاد بودجه منعکس خواهند کرد.

سخنگوی دولت درباره لایحه اصلاح بودجه امسال هم گفت: حتما نمایندگان مجلس بعد از تعطیلات با اولویت درباره آن ابرازنظر می‌کنند.

وی افزود: اگر این اصلاحیه با یک ماه تاخیر هم به ما برسد، چارچوب ما برای هزینه کردن مشخص خواهد شد.

نوبخت گفت: همه منابع پیش بینی شده در بودجه 92 دست یافتنی نیست و از هم اکنون باید برای نیمه دوم سال، حرکتمان را با وضع جدید و تقلیل منابع متناسب کنیم.

سخنگوی دولت همچنین دربخشی از این گفت‌وگو از شناسایی موانع تولید وارائه راهکارهایی برای رفع آنها خبر داد.

محمد باقر نوبخت گفت: رئیس جمهور در هفته دولت در مصاحبه ای عنوان کرد که موانع تولید و راهکارهای آن در مدت 15 روز ارائه می شود که این کار را گروه های مختلف انجام داده اند.

وی افزود‌: در جلسه گذشته هیات دولت نیز مصوبات خوبی دراین زمینه داشتیم.

نوبخت افزود: روزهای آینده رئیس جمهوردر رسانه ملی درباره جزئیات این راهکارها که با نظارت ایشان به تصویب رسیده است صحبت خواهد کرد.

وی درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان این‌که آقای محمود عسگری آزاد امروز مسئول پیگیری این موضوع شد، افزود:‌ مقدمات این موضوع در کمیسیون های تخصصی مجلس تصویب شد.

سخنگوی دولت گفت:‌اگر در صحن علنی مجلس نیز با توجه به یک فوریتی بودن آن پیگیری شود، تا ماه آینده قانون آن در مجلس تصویب می شود و چند هفته بعد نیز ماموریت ها، ساختار و‌اهداف آن مصوب خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر