کد خبر: 13018 A

احمدی‌نژاد در دیدار با رییس جمهور پاکستان:

امروز اتفاقات خوبی در منطقه ما نمی‌افتد و اگر برای حل مشکلات موجود اقدام مناسبی انجام ندهیم، تاریخ ما را نخواهد بخشید.

رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بدخواهان و دشمنان ملت‌های منطقه به دنبال آن هستند تا تمام کشورهای منطقه را تضعیف و تحت سلطه خود قرار دهند، گفت: هر کس در منطقه در جهت گسترش اختلاف و درگیری حرکت کند، در نقشه دشمنان سهیم است.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز (سه‌شنبه) به وقت محلی در حاشیه اجلاس سران اکو در دیدار آصف علی زرداری رییس‌جمهور پاکستان با تأکید بر اینکه دموکراسی هرگز از لوله تفنگ ناتو و با جنگ و درگیری ایجاد نمی‌شود، گفت: امروز شرایط در منطقه شرایط حساسی است و ضرورت دارد همه کشور‌ها نسبت به آن مراقبت داشته باشند.

رییس جمهور با اشاره به تحولات سوریه تصریح کرد: در موضوع سوریه تنها راه‌حل ممکن، رسیدن به راهکاری برای ایجاد تفاهم ملی است و باید تلاش کنیم تا مردم این کشور بتوانند انتخاباتی آزاد برگزار کنند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر لزوم هوشمندی و هوشیاری کشورهای منطقه در قبال توطئه بدخواهان و مستکبران گفت: آن‌ها ۱۰۰ سال بر منطقه ما حاکم بودند و امروز نیز قصد دارند تا سلطه خود را بر منطقه ادامه دهند.

آصف علی زرداری رییس‌جمهور پاکستان نیز در این دیدار اظهار داشت: امروز اتفاقات خوبی در منطقه ما نمی‌افتد و اگر برای حل مشکلات موجود اقدام مناسبی انجام ندهیم، تاریخ ما را نخواهد بخشید.

روسای جمهور ایران و پاکستان همچنین در خصوص راهکارهای گسترش مناسبات و همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی با یکدیگر بحث و تبادل نظر کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر