کد خبر: 16370 A

احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و صنعتی استان هرمزگان:

کسانی که در داخل و خارج تصور می‌کنند با خیانت و دغلکاری می‌توانند مانعی در برابر پیشرفت ملت ایران ایجاد کنند، باید بدانند که ملت ایران به فضل الهی کج‌اندیشان داخلی و دشمنان خارجی را از مانع تراشی در برابر خود مایوس خواهند کرد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران به فضل الهی از همه موانع و مشکلات عبور کرده و اهداف خود را محقق خواهد کرد، گفت: کسانی که در داخل و خارج تصور می‌کنند با خیانت و دغلکاری می‌توانند مانعی در برابر پیشرفت ملت ایران ایجاد کنند، باید بدانند که ملت ایران به فضل الهی کج‌اندیشان داخلی و دشمنان خارجی را از مانع تراشی در برابر خود مایوس خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و صنعتی استان هرمزگان ضمن تبریک افتتاح‌ این پروژه‌ها و عید غدیر و قربان به ملت ایران و جامعه بشری،

درباره حرکت عمومی کشور و وجود برخی مشکلات در این مسیر گفت: مشکلات موجود تاثیر و اهمیتی در مسیر اصلی، تاریخی و عمومی ملت ایران ندارد، آنچه دارای اهمیت است این است که ما امروز در مسیر پیشرفت و تعالی همه جانبه هستیم و به سرعت در حال حرکت به سمت جایگاه اصلی ملت ایران قرار داریم.

احمدی‌نژاد با طرح این سوال که جایگاه یک ملت در کجا قرار داشته و ما می‌خواهیم در مناسبات جهانی چه جایگاهی داشته باشیم، گفت: یک انسان و ملت در مسیر پیشرفت و کمال به میزان قله و سطحی که خود را در آن باور کرده، اعتماد به نفس یافته به آنجایگاه خواهد رسید، اما اگر ملتی همواره خود را محتاج به دیگران و در سطوح پایین باور داشته باشد در‌‌ همان جایگاه باقی خواهد ماند.

رییس‌جمهور تصریح کرد: ملت ایران سرشار از توانمندی و استعداد است و می‌تواند تمامی قله‌ها را فتح و در همه عرصه‌ها پیشتاز باشد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ملت ایران در طول سال‌های اخیر «ما می‌توانیم» را به معنای واقعی کلمه به منصه ظهور رساند، گفت: زمانی در این کشور برای احداث یک کارخانه فولاد باید همه قطعات و دانش از خارج کشور وارد می‌شد، اما از روزی که جوانان و متخصصین ملت ایران خود را باور کردند، امروز شاهدیم که ظرف مدت‌زمان کوتاهی مجهز‌ترین و پیشرفته‌ترین کارخانجات با طراحی و دانش و مهندسی ایرانی ساخته می‌شود.

رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه اگر در هر بخشی خود و جایگاه خود را در قله‌ها باور کنیم به آن دست خواهیم یافت، خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران باهوشمندی و اتکاء به فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی، خود را در بالا‌ترین سطح جهان باور کرده و اگر همه دشمنان برای مانع‌تراشی در مسیر پیشرفت ملت بسیج شوند، ملت ایران به لطف الهی به تعالی خواهد رسید.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اگر ملتی خود را باور کرده و روحیات، اراده و اندیشه خود را متناسب با اندیشه‌های والا و متعالی تغییر دهد، به کمال و تعالی دست خواهد یافت.

رییس‌جمهور تصریح کرد: اگر کسانی در داخل و خارج تصور می‌کنند که با خیانت و دغلکاری می‌توانند مانعی در برابر تعالی و پیشرفت ایران باشند و اگر همه کوه‌ها را تبدیل به مانع در برابر ملت‌ ایران کنند مطمئناً ملت ایران همه این موانع را کنار زده و از آن عبور کرده و اهداف خود را محقق خواهد ساخت.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: به فضل الهی ملت ایران کج‌اندیشان داخلی و دشمنان خارجی را از مانع‌تراشی در برابر حرکت عظیم خود مایوس خواهد کرد.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های مردم استان هرمزگان گفت: مردم این استان در طول تاریخ مومن، باوفا، باصفا و معتقد به آرمان‌های الهی و خط نورانی پیامبر و آل پیامبر (ص) بودند و در مقاطع حساس تاریخی در صیانت از استقلال، عزت و عظمت ملت ایران جانفشانی و فداکاری کردند.

رییس‌جمهور با اشاره به پروژه‌های مهمی که امروز در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسید، طرح مسکن مهر را طرحی بسیار عظیم و ماندگار برای ملت ایران دانست و گفت: باید به سرعت به نقطه‌ای برسیم که نیاز مردم برای تهیه مسکن با عرضه آن یکسان شود.

دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه در استان هرمزگان پروژه‌های عظیمی در زمینه ساخت و ساز مسکن در حال اجراست، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و حرکت کنیم که هر خانواده در هنگام تشکیل، مسکن مناسب و در حد نیازهای آن مقطع از زندگی را داشته باشد.

رییس‌جمهور همچنین با اشاره به افتتاح پروژه فولاد در این استان گفت: استان هرمزگان بسرعت در حال تبدیل شدن به قطب صنعتی کشور است و امیدوارم پالایشگاه خلیج فارس نیز با تلاش مسئولان در این دولت کلید زده شود و بتواند فعالیت کند.

احمدی‌نژاد همچنین بهره‌برداری از دو پروژه راه و راه‌آهن را در جهت توسعه شبکه زیربنایی کشور دارای اهمیت دانست و تصریح کرد: احداث ۱۸۰ کیلومتر راه‌آهن در طول ۱۱ ماه یک رکورد در صنعت ریلی بشمار می‌رود و باید به جایی برسیم که بتوانیم در حدود ۵۰ تن بار از طریق بنادر کشور بارگیری کنیم که بهره‌برداری از این دو پروژه گامی مؤثر در این جهت بود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه قرار است بزودی خط آهن ایران از طریق گرگان و اینچه‌برون به خط آهن ترکمنستان و قزاقستان وصل شود، اظهار داشت: این شبکه نقشه و رفتار حمل و نقلی منطقه را تغییر می‌دهد و به واسطه آن بخش مهمی از رفت و آمد‌ها به شرق دریای خزر منتقل و از آنجا به شبکه ریلی در داخل کشور منتقل خواهد شد.

احمدی‌نژاد افزود: تکمیل این راه‌آهن موجب بهبود شرایط ترافیکی ریلی و ایجاد کریدور ریلی به صرفه و سریع خواهد بود.

رییس‌جمهور با اشاره به پروژه راه نیز تصریح کرد: این پروژه و احداث جاده به منظور رفع خطرات و حوادث ناشی از عبور و مرور تریلی‌ها از خواسته‌های مردم استان هرمزگان و شهرستان حاجی‌آباد بود که امروز با تلاش مسئولان مبدل به یک جاده‌ای با مشخصات فنی و باایمنی بسیار بالا شده است.

رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه اجرای این پروژه‌ها یک آرزو محسوب می‌شد، گفت: بهره برداری از این پروژه‌ها نشان داد که می‌توانیم بسیاری از کار‌ها را خودمان انجام دهیم و در این استان امیدوارم با همت مردم و پشتیبانی دولت مسیر پیشرفت با همین سرعت ادامه یابد.

پیش از سخنان رییس‌جمهور استاندار، وزیر صنعت معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته و در دست اقدام حوزه‌های تحت مدیریت خود ارائه کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر