کد خبر: 16481 A

پیام احمدی‌نژاد به کنگره بین المللی امام علی النقی (ع):

برگزاری کنگره بین‌المللی امام علی النقی (ع) فرصتی بزرگ و مبارک برای شناساندن اندیشه‌های نورانی و انسان ساز اهل بیت (ع) به تشنگان حقیقت اسلام است.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری ایران در پیامی به کنگره بین المللی امام علی النقی (ع) تاکید کرده است: تبیین و ترویج اندیشه‌ها و فضائل امام علی النقی (ع) در روزگاری که جاهلیت مدرن، حقایق اسلام ناب را نشانه رفته است، امری ضروری می‌باشد و مسئولیت پیروان راستین مکتب علوی برای نجات انسان‌ها از جهل و التقاط تحمیل شده به آن‌ها سنگین است.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

تبیین و ترویج اندیشه‌ها و فضائل امام علی النقی (ع) در روزگاری که جاهلیت مدرن، حقایق اسلام ناب را نشانه رفته است، امری ضروری می‌باشد. تهاجمات فرزندان شیطان به فرهنگ الهی و انسانی اهل بیت (ع) ادامه دارد و مسئولیت پیروان راستین مکتب علوی برای نجات انسان‌ها از جهل و التقاط تحمیل شده به آن‌ها سنگین است.

برگزاری کنگره بین‌المللی امام علی النقی (ع) فرصتی بزرگ و مبارک برای شناساندن اندیشه‌های نورانی و انسان ساز اهل بیت (ع) به تشنگان حقیقت اسلام است.

حضرت امام هادی (ع) در شرایط دشواری که اختناق عباسیان بر ایشان تحمیل کرده بود، افزون بر اعمال ولایت دینی، آثار علمی و آموزه‌های فرهنگی فراوانی به جامعه اسلامی بلکه به جامعه بشری ارائه کرده‌اند که «رساله فی الرد علی اهل الجبر و التفویض» و «زیارت جامعه کبیره» به عنوان یک دوره امام‌شناسی ژرف یادگار آن امام با فضیلت است.

ضمن تبریک و تهنیت سالروز میلاد دهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام علی النقی الهادی (ع) از همه برگزار کنندگان کنگره بین المللی امام علی النقی (ع) و مشارکت هنرمندان، نویسندگان و شاعران در این رویداد مهم و آگاهی بخش تقدیر می‌کنم و توفیق همگان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) از خداوند متعال مسالت می‌نمایم.

محمود احمدی‌نژاد

رییس جمهوری اسلامی ایران

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر