کد خبر: 19932 A

رحیمی در جلسه شورایعالی صنایع دریایی مطرح کرد:

اید به منظور حمایت و پشتیبانی از صنایع دریایی تلاش کنیم که این صندوق از منابع و اعتبارات قابل قبولی برخوردار شود تا به هدف توسعه پایدار در بخش صنایع دریایی نائل شویم.

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تقویت صندوق توسعه صنایع دریایی تاکید کرد و گفت: باید به منظور حمایت و پشتیبانی از صنایع دریایی تلاش کنیم که این صندوق از منابع و اعتبارات قابل قبولی برخوردار شود تا به هدف توسعه پایدار در بخش صنایع دریایی نائل شویم.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحیمی ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه شورایعالی صنایع دریایی که با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و استانداران سیستان و بلوچستان و هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: اگرچه صندوق توسعه صنایع دریایی با تاخیر تاسیس شد اما امروز باید توان آن را بالا ببریم چراکه در غیر این صورت نمی‌توان به اهداف مورد نظر در بخش صنایع دریایی دست یافت.

معاون اول رییس جمهور همچنین با بیان اینکه ظرفیت‌های فراوانی در بخش صنایع دریایی، شیلات و معادن استانهای جنوبی کشور برای اشتغالزایی وجود دارد، از مسوولین دستگاههای مرتبط با اشتغال و صنایع دریایی خواست با تدوین طرحی مشترک در جهت فعال سازی این ظرفیت‌ها اقدام کنند.

رحیمی بر ضرورت توسعه سوخت رسانی به کشتی‌های عبوری نیز تاکید کرد و افزود: تامین سوخت و فروش آن به کشتی‌های عبوری می‌تواند علاوه بر درآمدزایی بالا، زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی در این بخش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

در این جلسه گزارشی از روند فعالیت صندوق توسعه صنایع دریایی و موانع و مشکلات تامین اعتبار آن ارائه و مقرر شد همه مشکلات و راهکارهای جذب منابع جدید برای تامین اعتبارات مورد نیاز این صندوق در جلسه کارگروه تخصصی، با حضور دستگاههای ذیربط بررسی و در جلسات آتی شورا مطرح و نهایی شود.

در این نشست همچنین مقرر شد نتایج جلسات کارگروه‌های تخصصی مربوط به صندوق توسعه صنایع دریایی و بررسی طرح‌های اشتغالزا در این صنعت، جمع بندی شده و نتایج آن به زودی با حضور مسوولین مربوطه در جلسه‌ای در استان هرمزگان مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر