کد خبر: 2709 A

احمدی‌نژاد در دیدار وزیر امور خارجه موریس:

ایران از تمامیت ارضی موریس و استقلال حاکمیت‌ها حمایت کرده و با دخالت‌هایی که از سوی برخی زیاده‌خواهان در این کشور اعمال می‌شود، مخالف است.

رئیس‌جمهور گفت: ایران از تمامیت ارضی موریس و استقلال حاکمیت‌ها حمایت کرده و با دخالت‌هایی که از سوی برخی زیاده‌خواهان در این کشور اعمال می‌شود، مخالف است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد بعداز ظهر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در دیدار آروین ووله‌له وزیر امور خارجه کشور موریس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و جزایر موریس مسائل مشترکی دارند، اظهار داشت: ایران و موریس دو ملت مستقل و خواهان پیشرفت هستند، این دو ملت به دنبال سلطه بر دیگران نیستند و این زمینه بسیار خوبی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و تعمیق روابط سیاسی است تا بستر مناسبی برای ارتقاء هر چه بیشتر سطح روابط همه جانبه دو کشور ایجاد شود.

رئیس‌جمهور تبادل هیات‌های تجاری بین دو کشور را راهکار مناسبی برای افزایش حجم همکاری‌های اقتصادی ایران و موریس عنوان کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران محدودیتی برای تبادل امکانات و تجربیات با موریس ندارد و معتقدیم برگزاری نشست‌های اقتصادی مشترک بین دو کشور کلید گسترش همه‌جانبه روابط بین دو کشور خواهد بود.

وی تصریح کرد: ایران از تمامیت ارضی موریس و استقلال حاکمیت‌ها حمایت کرده و با دخالت‌هایی که از سوی برخی زیاده‌خواهان در این کشور اعمال می‌شود، مخالف است و آن را صرفاً‌ ناشی از طمع‌ مستکبران به سرمایه‌ها و ثروت‌های این کشور می‌داند.

آروین ووله‌له وزیر امور خارجه موریس نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران و موریس به ارزش‌هایی چون حقوق بشر، حفظ محیط زیست و حرکت به سوی توسعه پایدار پایبندی دارند، خاطر نشان کرد: موریس تمایل دارد شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ایرانی در این کشور که به مثابه دروازه‌ای برای سه قاره آفریقا، اروپا و آسیا است حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

وزیر امور خارجه موریس با بیان اینکه کشورش همواره از عملکرد و موضع ایران درباره استفاده صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای احترام گذاشته و آن را ارج می‌نهد، گفت: موریس ایران را شریک مناسبی برای بهره‌گیری هر چه بیشتر از منابع و ظرفیت‌های طبیعی برای پیشرفت خود می‌داند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر