کد خبر: 333 A

در دیدار رحیمی با معاون نخست وزیر عراق عنوان شد؛

رحیمی نقش عراق را در خصوص مسائل سوریه نقشی مهم و اثرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری و هماهنگی‌های ایران و عراق مشکلات سوریه حل شده و شرایط در جهت خواسته و منافع ملت سوریه پیش رود.

ایلنا: معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه همه مسلمانان جهان یک امت واحد هستند، بر لزوم اتحاد و یکپارچگی ملت‌های مسلمان تاکید کرد و گفت: نیاز امروز امت اسلامی برادری و پیوندهای مستحکم و ریشه دار است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحیمی عصر دیروز در دیدار «روژ نوری شاویس» معاون نخست وزیر عراق با اشاره به تلاش غرب و قدرت‌های سلطه گر برای ایجاد تفرقه و چند دستگی در میان مسلمانان، اظهار داشت: دشمنان تلاش می‌کنند با ایجاد اختلافات قومیتی و مذهبی در میان مسلمانان مانع از پیشرفت جوامع اسلامی شوند.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: کسانی که خود در کشورشان دموکراسی ندارند به بهانه ایجاد دموکراسی در سوریه جنگ خونریزی به راه انداخته‌اند تا به اهداف خود دست یابند.

رحیمی نقش عراق را در خصوص مسائل سوریه نقشی مهم و اثرگذار دانست و اظهار امیدواری کرد با همکاری و هماهنگی‌های ایران و عراق مشکلات سوریه حل شده و شرایط در جهت خواسته و منافع ملت سوریه پیش رود.

وی همچنین بر لزوم گسترش همکاری‌های تهران- بغداد در تمامی زمینه‌ها و توسعه روابط تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

«روژ نوری شاویس» معاون نخست وزیر عراق نیز در این دیدار با اشاره به دیدارهای خود با مقامات جمهوری اسلامی ایران، نتایج مذاکرات را مثبت و سازنده ارزیابی و ابراز امیدواری کرد موانع پیش روی گسترش روابط فیمابین از بین رفته و توافقات و تفاهمنامه‌های جدیدی میان دو کشور به امضاء برسد.

وی با بیان اینکه بغداد با هرگونه جنگ و خونریزی مخالف است تصریح کرد: راه حل‌هایی که با توسل به زور و فشار تحمیل شود موفقیت آمیز نبوده و باید تلاش شود یک راه حل مورد توافق ملت سوریه و در راستای منافع کل منطقه اتخاذ گردد.

روژ نوری شاویس همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، ابراز امیدواری کرد این اجلاس با موفقیت برگزار شده و نتایج سازنده‌ای به همراه داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر