کد خبر: 355 A

نجاردر حاشیه معارفه استاندار سیستان و بلوچستان:

اقدامات دولت برای خدمت رسانی به مردم سیستان و بلوچستان ادامه دارد و توسعه این استان مورد تاکید رییس جمهوری است.

ایلنا: وزیر کشور با اشاره به مرزهای گسترده خاکی و آبی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: توسعه مناسبات امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با کشورهای همسایه بویژه در جنوب شرق کشور از برنامه‌های دولت است.

به گزارش در حاشیه مراسم معارفه استاندار سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این استان از موقعیت مناسبی در زمینه توسعه مناسبات مختلف با کشورهای همسایه افغانستان و پاکستان برخوردار است.

وزیر کشور با بیان اینکه فعالیت‌های گسترده دولت در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه خواهد داشت، افزود: با انتصاب استاندار جدید استان که اشراف خوبی نیز بر منطقه دارد، امید است علاوه بر توسعه خدمات و فعالیت‌های دولت، روند مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه افزایش یابد. محمد نجار با تاکید بر اینکه توسعه متوازن، تعمیق وحدت و امنیت پایدار راهبرد دولت در سیستان و بلوچستان است، گفت: از مجموع ۶۹۰ مصوبه سه سفر رییس جمهور به استان ۳۶۲ مورد صد در صد اجرا شده است و بقیه پیشرفت بالایی دارد.

وزیر کشور با اشاره به گوشه‌ای از خدمات دولت نهم و دهم در این استان بیان کرد: آغاز عملیات آبیاری تحت فشار در سطح ۱۰ هزار هکتار، فعال سازی ۱۰ بازارچه مرزی، تکمیل و احداث ۲۸ شهرک، منطقه و ناحیه صنعتی، انتخاب چابهار به عنوان قطب آتی توسعه صنعت پتروشیمی، توسعه بنادر شهید بهشتی و کلانتری و سرمایه گذاری ۲۳ هزار میلیارد ریالی در مسکن مهر استان از جمله خدمات دولت برای مردم سیستان و بلوچستان است.

محمد نجار افزود: اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح ۲۰۰ هزار هکتار، افزایش تعداد روستاهای دارای شبکه آب آشامیدنی به دو هزار و ۶۳۴ روستا، افزایش روستاهای دارای برق از دو هزار و ۷۷۸ در سال ۸۴ به سه هزار و ۶۳۶ روستا در سال ۹۰ و اجرای خط شبکه گاز از صفر به ۱۵۰۰ کیلومتر از دیگر خدمات دولت عدالت محور در سیستان و بلوچستان است.

وی گفت: اقدامات دولت برای خدمت رسانی به مردم سیستان و بلوچستان ادامه دارد و توسعه این استان مورد تاکید رییس جمهوری است.

وزیر کشور با ابلاغ سلام رییس جمهوری به مردم سیستان و بلوچستان گفت: غیور مردان و شیر زنان این استان همواره قاطعانه با دشمنان مقابله و توطئه‌های گوناگون آنان را با اتحاد و همدلی خنثی کرده‌اند و اجازه هیچگونه رخنه‌ای به خاک کشور نداده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر