کد خبر: 357 A

نجار تاکید کرد:

ا دستور و تاکید رییس جمهوری کشورمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملزم شده است بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله آذربایجان شرقی را آغاز کند.

ایلنا: وزیر کشور گفت: کار بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله در آذربایجان شرقی از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد نجار در جلسه شورای مدیریت بحران آذربایجان شرقی گفت: با دستور و تاکید رییس جمهوری کشورمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملزم شده است بازسازی مناطق آسیب دیده از زلزله آذربایجان شرقی را آغاز کند.

وی گفت کار امدادرسانی و خارج کردن کشته شدگان و مجروحان زلزله از زیر آوار و انتقال آسیب دیدگان به مراکز درمانی پایان یافته است و تمامی ساکنان ۴۳۷ روستای آسیب دیده به صورت موقت در چادرهای هلال احمر اسکان می‌یابند.

وزیر کشور افزود: همچنین میزان خسارت زلزله مشخص و اعتبار لازم برای بازسازی مناطق آسیب دیده در نشست فوق العاده‌ای که با حضور وزیر اقتصاد و به ریاست معاون اول رییس جمهوری در تبریز تشکیل می‌شود مصوب می‌شود.

وی با قدردانی از مشارکت گسترده مردم استان در کمک به آسیب دیدگان زلزله سرعت عملیات امداد انجام شده را با توجه به وسعت مناطق آسیب دیده بسیار مناسب دانست و افزود: با توجه به امکانات مناسب جمعیت هلال احمر و امداد رسانی به موقع نیازی به دریافت کمکهای خارجی وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر