کد خبر: 361 A

معاون اول رییس جمهور خبر داد؛

روز دوشنبه به مناطق زلزله زده اعزام شده تا از نزدیک همه مسائل را بررسی کرده و تدابیر لازم را برای جبران هرچه سریع‌تر خسارات اتخاذ کند.

ایلنا: معاون اول رییس جمهور از تشکیل کارگروهی با تمام اختیارات دولت برای رسیدگی به وضعیت مناطق زلزله زده شمال غرب کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحیمی در ارتباط با زلزله اخیر در استان آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از اطلاع از این رخداد همه مسوولین برای کمک به آسیب دیدگان بسیج شدند و بخشنامه‌ای به تمامی استان‌ها صادر شد تا به یاری زلزله زدگان بشتابند.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: در ساعات اولیه وقوع زلزله هیاتی متشکل از وزرای کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسوولین هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مناطق زلزله زده اعزام شدند تا مسائل و خسارات به بار آمده را از نزدیک مشاهده و گزارش آن را به دولت ارائه کنند.

رحیمی با اشاره به اینکه جلسه روز یکشنبه هیات دولت به موضوع زلزله و نحوه ساماندهی و رسیدگی به مردم آسیب دیده اختصاص یافت، گفت: در جلسه هیات وزیران نحوه کمک رسانی به شهرهای آسیب دیده بررسی و مقرر شد کارگروهی با همه اختیارات هیات دولت به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل و برای رسیدگی و جبران خسارات اقدام کند.

وی افزود: این کارگروه روز دوشنبه به مناطق زلزله زده اعزام شده تا از نزدیک همه مسائل را بررسی کرده و تدابیر لازم را برای جبران هرچه سریع‌تر خسارات اتخاذ کند.

وی همچنین از اختصاص مبالغی به عنوان کمک بلاعوض و همچنین وام‌های ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومانی به خانواده‌هایی که دچار آسیب و خسارت شده‌اند، خبر داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر