کد خبر: 364 A

رحیمی در جلسه کارگروه مربوط به مناطق زلزله زده:

دولت از اولین ساعات وقوع زلزله آستین‌های خود را بالا زد و فوراً به همه استان‌ها بخشنامه‌ای ابلاغ شد مبنی بر اینکه همه استان‌ها باید در جهت پشتیبانی و حمایت از استان آذربایجان شرقی اقدام کنند.

ایلنا: معاون اول رییس جمهور با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله‌زده و دیدار با مردم آسیب‌دیده استان آذربایجان شرقی گفت: در روستا‌ها و مناطق آسیب دیده اکثریت مردم از خدمات و امدادرسانی‌های انجام شده ابراز رضایت داشتند که این نشان دهنده عملکرد خوب مسئولین استان است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا رحیمی در جلسه کارگروه مربوط به مناطق زلزله زده که در استانداری آذربایجان شرقی تشکیل شد با تاکید بر لزوم مقاوم سازی منازل و بنا‌ها اظهار داشت: تلفات و مرگ و میر ناشی از زلزله بیش از حد توقع بوده که باید با مقاوم‌سازی از تکرار وقوع چنین رخدادهایی جلوگیری شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه خاطر نشان کرد: دولت از اولین ساعات وقوع زلزله آستین‌های خود را بالا زد و فوراً به همه استان‌ها بخش‌نامه‌ای ابلاغ شد مبنی بر اینکه همه استان‌ها باید در جهت پشتیبانی و حمایت از استان آذربایجان شرقی اقدام کنند.

رحیمی اضافه کرد: هیات دولت در جلسه روز گذشته خود به موضوع بازسازی مناطق ویران شده و امدادرسانی به زلزله‌زدگان پرداخت و تصمیم گرفته شد هیاتی با تمام اختیارات دولت به استان اعزام شده و از نزدیک در جریان مسایل قرار گرفته و تدابیر لازم را اتخاذ کند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه دولت از اولین ساعات رخداد این حادثه تأسف‌بار پای کار بود و ارتباطات تنگاتنگی با مسئولین استان داشت، تصریح کرد: دولت با تمام ظرفیت به حل مشکلات و بازسازی مناطق آسیب‌دیده اقدام خواهد کرد.

در این جلسه وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، رییس کل بانک مرکزی و دیگر اعضای هیأت همراه گزارشی از بازدیدهای خود از مناطق زلزله‌زده ارائه کردند و پیشنهادات و دیدگاه‌های خود را برای خدمات‌رسانی و امدادرسانی هر چه بیشتر به مردم آسیب‌دیده مطرح کردند.

در این نشست همچنین استاندار آذربایجان شرقی گزارشی از عملیات امدادرسانی استان که به صورت لحظه به لحظه انجام شده بود، ارائه کرد و نیاز‌ها و دغدغه‌های مردم را بیان نمود.

در پایان این جلسه تصمیماتی برای کمک به آسیب‌دیدگان و بهبود روند امداد‌رسانی نیز اتخاذ و مقرر شد مبالغی به عنوان کمک بلاعوض و تسهیلاتی به عنوان وام در اختیار آسیب‌دیدگان قرار گیرد.

همچنین بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی مکلف شدند در اسرع وقت و ظرف مدت دو ماه مراحل بازسازی و جبران ویرانی‌ها را تا پیش از آغاز سرما در این استان انجام دهد.

در این جلسه همچنین وظایف و اختیارات مربوط به امور دارو و غذا، مسایل مربوط به دام و کشاورزی به مسئولین استان تفویض شد تا با هماهنگی وزرای مربوطه اقدامات خود را عملی کند.

تأکید بر حضور تعزیرات و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده‌گری و گرانفروشی نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح و بر آن تأکید شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر